Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odzyskanie Niepodległości Przez Polskę Rok 1918. Józef Piłsudski Prowadził I Brygadę Legionów Polskich Naczelnik Państwa Polityk Być zwyciężonym i nie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odzyskanie Niepodległości Przez Polskę Rok 1918. Józef Piłsudski Prowadził I Brygadę Legionów Polskich Naczelnik Państwa Polityk Być zwyciężonym i nie."— Zapis prezentacji:

1 Odzyskanie Niepodległości Przez Polskę Rok 1918

2 Józef Piłsudski Prowadził I Brygadę Legionów Polskich Naczelnik Państwa Polityk Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. — Józef Piłsudski

3 Wojna polsko-bolszewicka Toczona w latach 1919-1921 zakończyła się zawarciem pokoju, w wyniku którego ustalono przebieg polskiej granicy na wschodzie.

4 Bitwa warszawska Zwana cudem nad Wisłą, stoczona 15 sierpnia 1920 roku. Polska walczyła z Rosją. Polskie wojska zwyciężyły.

5 Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym. - J. Piłsudski Siła bez wolności i sprawiedliwości jest tylko przemocą i tyranią. Sprawiedliwość i wolność bez siły jest gadulstwem i dzieciństwem..


Pobierz ppt "Odzyskanie Niepodległości Przez Polskę Rok 1918. Józef Piłsudski Prowadził I Brygadę Legionów Polskich Naczelnik Państwa Polityk Być zwyciężonym i nie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google