Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 32 ul. Tetmajera 18 42-207 Częstochowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 32 ul. Tetmajera 18 42-207 Częstochowa."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 32 ul. Tetmajera 18 Częstochowa

2 Program przeciwdziałania nadmiernemu hałasowi w klasach IV -VI
"Proszę ciszej" Program przeciwdziałania nadmiernemu hałasowi w klasach IV -VI

3 Autorki: Ewa Guzik, Maria Biczyska, Anna Stobiecka Pod nadzorem merytorycznym Koordynatora ds. Promocji Zdrowia z Częstochowie pani Małgorzaty Nowak

4 Czas realizacji – 3 lata Grupa celowana: Realizatorzy:
uczniowie klas IV-VI, po modyfikacji również wybrane klasy 0-III Realizatorzy: Wychowawcy klas IV-VI, 0-III Pracownicy służby zdrowia Rodzice Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

5 Realizatorzy: Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Częstochowie Pracownicy Biblioteki Publicznej - filia nr 7 Młodzieżowa Akademia Życia Samorząd Uczniowski Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne Opiekunowie koła: literackiego, szachowego, teatralnego

6 Cel główny: Cele szczegółowe:
Ograniczenie hałasu w celu przeciwdziałania agresji i problemom powstającym w nauce w klasach IV-VI, 0-III. Cele szczegółowe: Edukacja uczniów i rodziców w zakresie walki z hałasem. Zapewnienie warunków do pracy w ciszy. Wyizolowanie w szkole miejsc ciszy (biblioteka, świetlica, pracownia komputerowa). Umożliwienie realizacji różnych form zainteresowań.

7 Oprzyrządowanie działań
broszury, czasopisma, artykuły poruszające sprawy szkodliwości hałasu, dane statystyczne o natężeniu hałasu w województwie śląskim, teksty do inscenizacji, plakaty wykonane przez uczniów, mapa akustyczna Częstochowy, kasety wideo o zasadach prawidłowego komunikowania się, teksty samodzielnie ułożonych wierszy,

8 Oprzyrządowanie działań
quiz wiedzy, dopuszczalne poziomy hałasu, wyniki badań monitoringowych hałasu, stroje uczniów występujących w happeningu ulicznym, nagrody i dyplomy dla laureatów konkursów, farby, pędzle, brystol, markery.

9 Realizacja wybranych zadań
Diagnoza aktualnej sytuacji. Edukacja dotycząca prawidłowego komunikowania się. Potrafimy twórczo pracować w ciszy. Szkolny konkurs literacki dla klas IV-VI na temat „Lubię ciszę” Międzyszkolny konkurs „Częstochowa w dziecięcych limerykach” Międzyszkolny konkurs krasomówczy „Opowiem wam o moim mieście”

10 „Lubię ciszę” CISZA – to coś miłego i bardzo przyjemnego.
Lubię gdy jest cicho w domu, Gdy nikt nie przeszkadza nikomu. Wtedy skupiam się łatwo I lekcje idą mi gładko. Gdy cicho bawię się z bratem, Jestem jakby poza innym światem. W tej ciszy mogę marzyć, wymyślać i kojarzyć. Wypocząć też można miło. Szkoda, że taką ciszę Tak rzadko można usłyszeć Więc dbajmy o ciszę wspólnie A cisza sprawi, że Życie będzie weselsze, łatwiejsze i przyjemniejsze.

11 „Lubię ciszę” „MIŁY STAN” Cisza to taki miły stan.
Można wtedy sam na sam, W swoich myślach snuć plany... Co się na przykład w przyszłości stanie. Ale mam tylko dziewięć lat, Często więc słyszę: cicho! sza! A kiedy się już całkiem wyciszę, To przerywam tę ciszę... - i krzyczę.

12 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”

13 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
Miłemu człowiekowi z Częstochowy Wpadł do głowy pomysł nowy, Zaprosił kolegów na brzeg Warty Bo tam słychać fajne żarty Oraz rzeki ciche rozmowy.

14 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
Dziewczyna co w Częstochowie mieszka Na imię ma Agnieszka Lubi żarty i swawole, Nawet na lekcjach w szkole, Bo straszna z niej śmieszka.

15 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
ANIOŁ W klasztorze na Jasnej Górze śpiewał anioł w chórze, (a, że śpiewał brzydko karierę skończył szybko) i odleciał na Zagórze.

16 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
Raz pewien pan z Częstochowy Bardzo nie lubił myć głowy Na zarzuty w tej sprawie Lubił tarzać się w trawie Ten śmieszny pan z Częstochowy.

17 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
Moje miasto Częstochowa Z Jasną Górą, co się chowa, Chętnie wita gości Z dalekich włości, Bo jest ona pielgrzymkowa.

18 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
W częstochowskim barze „Alabaski” Mieszkańcy uwielbiają pieczone kiełbaski Zjadają ich wagony Codziennie pół tony I wydają przy tym mlaski.

19 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
AKTOR W Częstochowie, na Berka Wystawiano Jasełka a Józef stary zgubił okulary, Choć to była kukiełka.

20 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
CUKIERNIA Na ulicy Kościuszki, wypiekano paluszki, sprzedawano ciastka i torty (wyglądające jak forty), które lubią staruszki.

21 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
Z Częstochowy chłopak dziki, Pisał świetne limeryki. Zapisywał i rymował, Nikt się tym nie przejmował Więc wyjechał do Ameryki.

22 „Częstochowa w dziecięcych limerykach”
Jest w Częstochowie ulica Miła, Na której mieszkała pewna Ludmiła, Reklamy lubiła, Redbulla wypiła, skoczyła z okna i się zabiła.

23 4. Współpraca z rodzicami.
Zapoznanie rodziców z zaleceniami do pracy z uczniem niedosłyszącym. Przygotowanie referatu „Wpływ hałasu na zdrowie ucznia i efektywność jego pracy”. Zebranie opinii rodziców na temat programu „Proszę ciszej”. Indywidualne omówienie wyniku badania słuchu.

24 5. Ocena słuchu uczniów wybranych klas I-VI programem multimedialnym „Słyszę”.

25 Poranek muzyczny Koncert kolęd
6. Zapoznanie uczniów z budową i rolą narządu słuchu oraz potrzebą jego ochrony. 7. Muzyka łagodzi obyczaje. Wpływ muzyki na zdrowie psychiczne człowieka. Poranek muzyczny Koncert kolęd

26 8. Uświadomienie wpływu reklamy na kształtowanie nawyków zdrowotnych.

27

28

29 9. Potrafimy spędzać wolny czas w sposób aktywny, pozwalający rozładować emocje.

30

31 10. Kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się uczniów w każdej sytuacji.
Przygotowanie scenek teatralnych „Lepszym się staję, gdy znam dobre obyczaje”. Ogłoszenie wyników konkursu i quizu „Dobre maniery drogą do kariery”, wręczenie nagród.

32 11. Zachęcanie uczniów do różnych form zajęć pozalekcyjncyh.
wycieczki spotkania z ciekawymi ludźmi

33 Tradycyjny rajd szkolny

34 zajęcia koła szachowego

35 zajęcia koła teatralnego

36 Małgorzata Wójcik czyta dzieciom wiersze
6. Prezentowanie własnych poglądów dotyczących promocji zdrowia. 7. Wykorzystanie akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dla realizacji programu. 8. Dokumentowanie realizacji programu. Małgorzata Wójcik czyta dzieciom wiersze

37 Spotkanie z Wandą Chotomską
Współpraca z Biblioteką Publiczną - filia nr 7

38 Ewaluacja programu Sprawozdania Ankiety Dane statystyczne Wyniki badań
Zalecenia do dalszej pracy

39 Dokumentowanie działań
Zapisy w dziennikach lekcyjnych Wyniki ankiet, konkursów, quizów Dokumentacja gromadzona przez pielęgniarkę Kronika programu Wyniki badań przesiewowego badania słuchu programem multimedialnym „Słyszę”

40 Koszty programu Lp. Cel wydatkowania Kwota łączna w zł Finansowanie 1.
Ankietyzacja uczniów (na wejściu) 200 uczniów rodziców. 60 Sponsorzy indywidualni 2. Wykonanie plakatów (farby, markery, brystol, plastelina, pędzel). 80 Rada Rodziców 3. Nagrody książkowe dla laureatów szkolnego konkursu literackiego „Lubię ciszę”. 100 4. Nagrody książkowe dla laureatów międzyszkolnego konkursu literackiego „Częstochowa w dziecięcych limerykach”. 150 370 Biblioteka Publiczna – filia nr 7 5. Nagrody rzeczowe w szkolnym konkursie plastycznym (palety, pędzle, farby, pastele). 90

41 6. Stroje grupy uczestniczące w happeningu ulicznym (koszulki, bibuła). 100 Rodzice występujących uczniów 7. Dyplomy dla uczestników quizu. 50 Rada Rodziców 8. Przesiewowe badanie słuchu programem multimedialnym „Słyszę”. - Pracownicy Poradni nr 2 9. Zajęcia dodatkowe prowadzone w ramach programu przez nauczycieli, pracowników poradni, biblioteki, artystów nieprofesjonalnych, pedagoga szkolnego, higienistkę szkolną. 10. Kasety wideo z zasadami prawidłowej komunikacji i muzyką relaksacyjną. 11. Bilety na poranki muzyczne. 1400 Rodzice uczniów 12. Bilety autobusowe (dojazdy). 400 13. Koncert akordeonistów w Młodzieżowym Domu Kultury. RAZEM 2900

42


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 32 ul. Tetmajera 18 42-207 Częstochowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google