Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat jako dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat jako dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat jako dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

2 Wolontariat to dobrowolna, bez zarobkowa, świadoma praca na rzecz innych.

3 Wiele ogromnych przedsięwzięć społecznych odbywa się na zasadzie wolontariatu. W Polsce najłatwiej zauważyć wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lub czerwonego krzyża.

4 TURYSTYKA to nasz pomysł na wolontariat!

5 W naszym mieście przy gimnazjum nr 4 działa szkolne koło Turystyczne „Włóczykij”. Mimo, że nie jesteśmy członkami tego koła, angażujemy się w niektóre akcje. Między innymi jest nią Organizacja Rajdów dla Dzieci.

6 Osoby angażujące się w takie rajdy, to przeważnie młodzież gimnazjalna lub licealna. Poświęcamy swój wolny czas na wymyślanie fabuł rajdów, przygotowanie strojów i tras. Rajdy odbywają się w lesie i mają na celu zabawianie małych urwisów z pobliskich przedszkoli, zerówek i podstawówek.

7 Sonia i Natalia [*]. Dwie organizatorki rajdu dla maluchów „W świecie bajek”

8 Rajdy są dobrze przygotowane i odbywają się w pobliskim lesie. Dzieci mają frajdę, a my czujemy się dobrze pomagając im ubarwić świat i przenieść się do tak upragnionego przez nie świata bajek.

9 Inna akcją, odbywająca się co roku w wakacje jest akcja „malowanie szlaków”.

10 Nasza opiekunka Pani Danuta Sosnowska zbiera ekipę znakarzy, kupuje puszki farby, pędzle, odbiera zlecenia z PTTK i jedziemy malować szlaki. Na jeden wyjazd przypada nam około 70km.

11 Atmosfera na wyjazdach jest ciepła i rodzinna. Wszyscy są dla siebie mili, spędzamy ciekawie czas w dobrym towarzystwie, a przy okazji robimy coś dla innych.

12 Jakby nie patrzeć to odpoczynek na trasie też nam się należy

13

14 Jestem dumna z siebie i moich znajomych, że mimo obowiązków, sprawdzianów, własnego życia prywatnego potrafią i chcą angażować się w tego typu akcje. Jest to naprawdę dobrze spożytkowany czas.

15 TAKI JEST NASZ POMYSŁ NA WOLONTARIAT!

16 Sonia Schreider & Mateusz Mielnicki


Pobierz ppt "Wolontariat jako dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google