Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czekolada - nie tylko jako smakołyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czekolada - nie tylko jako smakołyk."— Zapis prezentacji:

1 Czekolada - nie tylko jako smakołyk.

2 Czekolada w kosmetyce. Ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. Działa relaksująco, uspokajająco, jest źródłem energii dla mózgu. Szczególnie wskazana przy wysiłku intelektualnym. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B3, E, PP, a także teobrominę, kofeinę ( substancje działające stymulująco), fenyloetyloaminę, węglowodany, białko, błonnik, flawonoidy, alkaloidy ( pobudzają pracę nerek) oraz mikroelementy.

3 Czekolada to wspaniały kosmetyk, który nie tylko relaksuje i upiększa ciało, ale co najciekawsze... wysmukla! Kremy, balsamy, peelingi, olejki do kąpieli, a nawet pomadki do ust. Wszystkie te kosmetyki znajdziemy o zapachu czekolady, bowiem to prawdziwy hit w kosmetyce! Preparaty czekoladowe często występują z dodatkiem mleka, cynamonu lub wanilii, a te z kolei, mają zbawienny wpływ na zmęczoną i przesuszoną skórę. Co więcej, zazwyczaj są niedrogie.

4

5 W sztuce.. Związek czekolady ze sztuką trwa od tysięcy lat. Na początku XX wieku zdarzało się, że sławne nazwiska budowały swoją karierę między innymi tworząc czekoladowe plakaty reklamowe, nawet dziś zaskakujące nas swoim kunsztem. Bywa, że i dziś z czekoladą wiążą się prawdziwi artyści. Jednym z takich twórców jest Warren Laine- Naida, autor czekoladowych rzeźb, których część można podziwiać w sześciojęzycznej publikacji „Art in Chocolate”

6

7 Czekoladowe jajko wielkanocne o smaku słonego karmelu.

8 Czekolada w muzyce. Dowodem na to, że czekolada może zainspirować jest m.in piosenka Moniki Ambroziak pt. "Czekolada" oraz piosenka o tym samym tytule, autorstwa Gummy Bear'a, czy Natalii Zylskiej.

9 Czekolada i film. Przykładem tego połączenia jest Chocolat. Film z 2000 roku oparty na powieści Joanne Harris pt. Czekolada. Ukazuje on historię młodej matki (Vianne Rocher, aktorka Juliette Binoche), która podróżuje po świecie sprzedając czekoladę. W 1959 roku przybywa do francuskiego miasteczka Lansquenet-sous-Tannes z jej sześcioletnią córką (Anouk) i otwiera Maya, małą czekoladziarnię. Czekolada Vianne szybko zaczyna zmieniać życie mieszkańców.

10

11 Obrazy malowane czekoladą.

12 Czekoladowe cytaty. -"W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź." -"Z chemicznego punktu widzenia czekolada to najbardziej perfekcyjny pokarm na świecie." -"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo na co się trafi." -"Z tabliczką czekolady nigdy nie jesteś samotny." -"Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza."

13 Podsumowanie. Mimo wszystko, czekolada najlepiej sprawdza się w formie
smakołyków.


Pobierz ppt "Czekolada - nie tylko jako smakołyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google