Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cynizm Zapraszamy na prezentacje Autorstwa K. Nowak i S. Luboń

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cynizm Zapraszamy na prezentacje Autorstwa K. Nowak i S. Luboń"— Zapis prezentacji:

1 Cynizm Zapraszamy na prezentacje Autorstwa K. Nowak i S. Luboń

2 TrOchę InFoRmaCji Cynizm Zespół poglądów greckich szkoły filozoficznej głoszącej, że dobro polega na ograniczaniu potrzeb materialnych, a życie zgodne z naturą jest najwyższą cnotą.Cynik Ktoś, kto nie wierzy w szczerość i szlachetność motywów postępowania ludzkiego i wyraża to przez drwinę, sarkazm.

3 Diogenes, czyli coś o naszym Diodziu Diogenes (ur. ok. 413 p.n.e. - 323 p.n.e.) - Pochodził z Synopy nad Morzem Czarnym, ale mieszkał w Atenach. Grecki filozof, przedstawiciel szkoły cyników i uczeń Antystenesa Żył według głoszonych przez siebie reguł, czyli programowej wolności od dóbr materialnych i norm społecznych. Według tradycji chodził w łachmanach, mieszkał w beczce, jadł byle co, a potrzeby fizjologiczne załatwiał na ulicy. Lubił drażnić i prowokować.

4 Najsłynniejsza fikcyjna cyniczka Pchła Była sobie Pchła Szachrajka Tak podobna do bałwanka Rozum mały, brzuszek duży A apetyt jej nie służył. Z charakteru była miła, Choć cynizmem się szczyciła. [ Autor: K. Nowak i S. Luboń ]

5 Garfild cynikiem

6 Ankieta Przeprowadziliśmy ankietę sprawdzając, który z podanych kierunków filozoficznych jest najsłynniejszy wśród mieszkańców Europy. Jak wynika z ankiety największą popularnością cieszy cynizm.

7 Pomyśl ! Zadanie: Jak myślisz? Dane: Cynikiem jestem ja xD Szukane: Kto jest cynikiem ? Rozwiązanie: Hmm…? Muszę się zastanowić Wniosek: Diogenes niech zazdrości mi mądrości!

8 Zakończenie Dziękujemy za poświęcenie nam chwili uwagi. Kinga i Sandra


Pobierz ppt "Cynizm Zapraszamy na prezentacje Autorstwa K. Nowak i S. Luboń"

Podobne prezentacje


Reklamy Google