Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel Aneta Konieczny Paulina Ogierman.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel Aneta Konieczny Paulina Ogierman."— Zapis prezentacji:

1 Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel Aneta Konieczny Paulina Ogierman

2 Pescara - miasto we Włoszech

3 HERB PESCARY Ludność liczba ludności gęstość 122 800 3721 os./km²

4

5 Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

6 WENECJA RZYM MEDIOLAN

7 Miasto Pescara - położone nad ujściem rzeki Pescara do Adriatyku (ważny port rybacki). Zamieszkiwane przez 122,8 tys. mieszkańców (2004). Starożytne Aternum. Występuje przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, cementowy, ceramiczny, włókienniczy, spożywczy. Pescara jest też ośrodkiem turystycznym. Znajduje się tu muzeum pisarza i polityka Gabriela d'Annunzia (w jego rodzinnym domu). Pod Pescarą znajduje się lotnisko obsługujące ruch regionalny oraz międzynarodowy.

8 Włochy jako zjednoczone państwo istnieją dopiero od 1861. Od średniowiecza do Risorgimento, pomimo, że Półwysep Apeniński był względnie spójny pod względem językowym i kulturowym, jego historia składała się z dziejów niezależnych republik i księstw oraz obcych posiadłości i stref wpływów

9 Kuchnia włoska – jedna z dwóch najbardziej popularnych kuchni europejskich obok kuchni francuskiej. Kuchnia włoska charakteryzuje się korzystaniem z dużej ilości warzyw i przypraw takich jak oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, rozmaryn, a także używaniem parmezanu. W kuchni tej dość powszechnie stosuje się też oliwę, pomidory oraz cebulę i czosnek, a także oliwki. Kuchnia włoska wyspecjalizowała się szczególnie w potrawach mącznych oraz w rybnych i owocach morza.

10 Leonardo da Vinci Rafael Santi


Pobierz ppt "Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel Aneta Konieczny Paulina Ogierman."

Podobne prezentacje


Reklamy Google