Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PESCARA Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PESCARA Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel"— Zapis prezentacji:

1 PESCARA Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel
Aneta Konieczny Paulina Ogierman

2 położenie Pescara - miasto we Włoszech

3 INFORMACJE 122 800 3721 os./km² Ludność • liczba ludności • gęstość
HERB PESCARY Ludność  • liczba ludności • gęstość os./km²

4 WIDOKI PESCARY

5 włochy Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

6 Atrakcje we włoszech WENECJA RZYM MEDIOLAN

7 Historia pescary Miasto Pescara - położone nad ujściem rzeki Pescara do Adriatyku (ważny port rybacki). Zamieszkiwane przez 122,8 tys. mieszkańców (2004). Starożytne Aternum. Występuje przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, cementowy, ceramiczny, włókienniczy, spożywczy. Pescara jest też ośrodkiem turystycznym. Znajduje się tu muzeum pisarza i polityka Gabriela d'Annunzia (w jego rodzinnym domu). Pod Pescarą znajduje się lotnisko obsługujące ruch regionalny oraz międzynarodowy.

8 Historia włoch Włochy jako zjednoczone państwo istnieją dopiero od Od średniowiecza do Risorgimento, pomimo, że Półwysep Apeniński był względnie spójny pod względem językowym i kulturowym, jego historia składała się z dziejów niezależnych republik i księstw oraz obcych posiadłości i stref wpływów

9 POTRAWY WE WŁOSZECH Kuchnia włoska – jedna z dwóch najbardziej popularnych kuchni europejskich obok kuchni francuskiej. Kuchnia włoska charakteryzuje się korzystaniem z dużej ilości warzyw i przypraw takich jak oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, rozmaryn, a także używaniem parmezanu. W kuchni tej dość powszechnie stosuje się też oliwę, pomidory oraz cebulę i czosnek, a także oliwki. Kuchnia włoska wyspecjalizowała się szczególnie w potrawach mącznych oraz w rybnych i owocach morza.

10 ZNANE OSOBY WE WŁOSZECH
Leonardo da Vinci Rafael Santi


Pobierz ppt "PESCARA Wykonały : Dominika Koczy Blanka Wierzelewska Kinga Dziendziel"

Podobne prezentacje


Reklamy Google