Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kongres Nowej Prawicy r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kongres Nowej Prawicy r."— Zapis prezentacji:

1 Kongres Nowej Prawicy 16.04. 2011 r.
Autor: Jerzy Krajewski, redaktor naczelny magazynu „Europejska Firma” Przyczyny globalnego kryzysu gospodarczego i jakie z tego płyną wnioski dla świata, Polski i lokalnych społeczności

2 Podziękowania dla Janusza Korwina-Mikkego
Janusz Korwin-Mikke jest ojcem myśli liberalnej we współczesnej Polsce. Nauczył nas nowoczesnego myślenia o gospodarce i państwie. Należy mu się za to wielkie podziękowanie. Wstańcie więc i krzyknijmy razem: Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! I zaśpiewajmy Januszowi Korwinowi-Mikke „Sto lat”.

3 Przyczyny globalnego kryzysu gospodarczego
Załamanie realnej gospodarki w USA. Zniszczenie lokalnego biznesu przez sieci marketów. Utrata miejsc pracy w wyniku rozwoju technologii. Ucieczka miejsc pracy do krajów niskokosztowych. Spadek realnych dochodów klas niższej i średniej. Wzrost bezrobocia - obniżenie wydatków - spadek sprzedaży domów i aut .

4 Załamanie systemu finansowego USA
Nadmierne obniżki stóp procentowych, by pobudzić popyt. Poluzowanie wymagań wobec kredytobiorców przy kredytach hipotecznych i kartach kredytowych. Obywatele i państwo w pułapkach zadłużeniowych. Wirtualny kapitał z derywatów. Upadek największej w historii piramidy finansowej. Deregulacja rynków finansowych. Brak nadzoru nad rynkami finansowymi. Globalne kasyno zamiast rynku. Na krachu w USA traci cały świat, również Polska.

5 Czasowo hamować rozwój sieci marketów.
Rady dla parlamentu Wprowadzić dobrowolność ubezpieczeń społecznych: emerytalnych, rentowych, chorobowych i zdrowotnych. Znieść obowiązek rozliczania i płacenia podatków i składek na ubezpieczenia społeczne przez pracodawców. Pracodawcy powinni wypłacać wynagrodzenie brutto, a podatki i składki liczyć i płacić pracobiorcy. Czasowo hamować rozwój sieci marketów. Wprowadzić zakaz pracy w handlu we wszystkie niedziele i święta.

6 Rady dla rządu Ograniczać wydatki budżetowe i wzrost długu publicznego. Na 5 lat wyhamować budowę sieci autostrad. Wstrzymać prywatyzację energetyki, PKO BP, BGŻ i BOŚ. Odwlec przynajmniej na kilka lat wprowadzenie euro w Polsce. Próbować zmienić pakiet klimatyczny.

7 Wspierać lokalny biznes. Korzystać z usług banków spółdzielczych.
Rady dla samorządów Wspierać lokalny biznes. Korzystać z usług banków spółdzielczych. Wspierać SKOK-i, spółdzielnie handlowe, telefoniczne i ubezpieczeniowe – towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. Opóźniać wydawanie pozwoleń na budowę dużych sklepów, szczególnie zagranicznych.

8 Rady dla obywateli Trzeba zbudować w Polsce demokrację w zachodnim stylu, bo to najlepszy ustrój polityczny. Teraz mamy w naszym kraju reżim postkomunistyczny i bagno moralne, panują strach i zakłamanie. Za pomocą wojska, policji, służb specjalnych, prokuratur, sądów i mediów rządzi mafia polityczna Jaruzelskiego-Wałęsy, powstała przy okrągłym stole w 1989 r. Początki tej mafii politycznej sięgają ludobójstwa w grudniu r., gdy żołnierze Jaruzelskiego z premedytacją zamordowali kilkadziesiąt osób, w tym kilkoro dzieci. Potrzebna jest współpraca ludzi, którzy wierzą, że Polska może być demokratyczna, sprawiedliwa, nowoczesna, piękna i dobra. Trzeba dbać o nasze chrześcijańskie dziedzictwo. Trzeba postawić w stolicy pomnik obrońcy demokracji Stanisława Wojciechowskiego i zmienić nazwę pl. Piłsudskiego na pl. Jana Pawła II.

9 Współpracujmy w lokalnych społecznościach
Walkę o demokrację, sprawiedliwość i prawdę trzeba oprzeć na lokalnych społecznościach. W lokalnych społecznościach mocne są parafie, banki spółdzielcze, OSP i Polskie Stronnictwo Ludowe. PSL to najbardziej liberalna partia parlamentarna. Zwolennicy liberalizmu powinni wstąpić do PSL. Zamierzam to uczynić z przekonaniem, że to dobry wybór, i by dać osobisty wzór. Zapraszam do PSL i Komitetu Obrońców Demokracji na Facebooku. Najważniejsza jest miłość i rodzina, ale nie mniej ważna jest wolność, którą też kochamy. Wstańcie więc i krzyknijmy razem: Wolność! Wolność! Wolność! A kto mi ufa, nich krzyknie: Demokracja! Demokracja!

10 „Europejska Firma”, założyciel Komitetu Obrońców Demokracji
Dziękuję za uwagę! Jerzy Krajewski, Dyrektor Instytutu Lokalnego Biznesu, Redaktor Naczelny Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”, założyciel Komitetu Obrońców Demokracji tel./faks (22)


Pobierz ppt "Kongres Nowej Prawicy r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google