Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa w Cichawce

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa w Cichawce"— Zapis prezentacji:

1 Publiczna Szkoła Podstawowa w Cichawce
20 LAT WSPÓLNIE SAMORZĄD GMINY ŁAPANÓW

2 Gmina Łapanów leży w środkowej części województwa małopolskiego, w powiecie bocheńskim w dolinie rzeki Stradomki na terenie Pogórza Karpackiego.W skład gminy wchodzi 17 sołectw: Boczów Brzezowa Chrostowa Cichawka Grabie Kamyk Kępanów Kobylec Lubomierz Łapanów Sobolów Tarnawa Ubrzeż Wieruszyce Wola Wieruszycka Wolica Zbydniów

3

4 CICHAWKA Chociaż cicho tutaj z nazwy Hałasuje tutaj każdy
Bo Cichawka tętni życiem Kotów wrzaskiem i psów wyciem. Latem tutaj jest Sahara Grzybów, jagód pełne lasy Z wszech stron świata , z krańców ziemi Przyjeżdżają tu……. na wczasy Nasz kościółek piękny, biały Wznosi się pośród zieleni A pod sklepem na ławeczkach Siedzą chłopcy rozbawieni Tu wyrosłem , tu się stałem Tym kim jestem-kim mnie znacie A tę wioskę tak mi drogą Też na pewno pokochacie (R.Dziedzic)

5 Cytaty „Samorząd terytorialny na terenie naszej miejscowości działa poprzez Wójta Gminy sołtysa oraz radnego, którzy zostali wybrani przez mieszkańców. Na terenie naszej miejscowości zaszły duże zmiany dzięki działalności samorządu. Została położona nawierzchnia dróg i położony asfalt. Została przeprowadzona gazyfikacja wsi. Zapewniana jest pomoc socjalna rodzinom biednym oraz osobom samotnym.” (A. Balicka) I

6 Cytaty „Dzięki samorządowi mamy ulepszone drogi, utylizacje śmieci, więcej pieniędzy na potrzeby naszej miejscowości np. na budowę świetlicy lub asfaltowanie dróg.” (Z. Buczek) „W Cichawce zaszły duże zmiany dzięki działalności Samorządu terytorialnego. Powstały nowe drogi. Został zbudowany most na rzece Stradomce. Wieś została zgazyfikowana. Zbudowano zaporę przeciw pożarową. Wyremontowano szkołę i zbudowano boisko sportowe. Przy szkole powstaje również świetlica.”(S. Płachta)

7 Cytaty „W ciągu ostatnich dwudziestu lat bardzo duże zmiany zaszły w szkole. W 1997 roku odnowione zostały sale lekcyjne i założono centralne ogrzewanie na gaz i zrobiono sanitariaty wewnątrz budynku. W 2001 roku wykonano elewacje budynku szkolnego, jak tez budynku gospodarczego . Rok później odnowiono sale lekcyjne , wymieniono stolarkę okienną w dwóch klasach i parkiety oraz wyburzono stare piece kaflowe. W następnych latach wymieniono stolarkę okienna w całym budynku szkoły oraz odnowiono wszystkie pomieszczenia. Kupiono i zainstalowano nowoczesny piec gazowy. Zadbano także o zaplecze sportowe . Powstało nowe boisko szkolne do gry w piłkę nożną. Obecnie trwa odbudowa świetlicy, w której znalazłaby się sala do zajęć wychowania fizycznego oraz szatnie dla uczniów, a także sanitariaty.

8 Cytaty „Zmiany we wsi , to głównie rozbudowa wielu dróg. I tak powstała droga asfaltowa od skupu do szkoły oraz od sklepu do szkoły, jak tez droga na „Dziale”. Ważnym wydarzeniem dla wsi było je zgazyfikowanie, dzięki czemu każde gospodarstwo domowe może przygotowywać posiłki na kuchni gazowej, co sprzyja Ekologii. W latach 90-tych wieś została stelefonizowana .Obecnie w naszej wsi prawie każdy dom ma dostęp do Internetu .” (Maria Statek)

9 Z Kroniki PSP w Cichawce…
2 październik 1990-przystapiono do wytyczania drogi rurociągu gazowego w Cichawce w ramach gazyfikacji gminy Łapanów. Głównym koordynatorem pracy został Władysław Statek. 3 grudnia 1991-Wspólna uroczystość zapalenia znicza dla następujących wsi Ubrzeż Cichawka, Wieruszyce i Wola Wieruszycka. Cała uroczystość rozpoczęła się uroczysta mszą świętą o godzinie w Kościele w Cichawce . Po mszy (…) zapalenie znicza na placu koło szkoły zostało dokonane przez przewodniczącego Gminnego Komitetu Gazyfikacyjnego pana Władysława Statka . Ksiądz A. Paprocki dokonał poświęcenia znicza, aby gaz bezpiecznie służył wszystkim mieszkańcom wsi.

10 1994-Podczas wakacji została wymieniona instalacja elektryczna w całej szkole oraz mieszkaniu służbowym. Sale szkolne zostały odmalowane przez ekipę budowlaną przy Urzędzie Gminy. Pieniądze na zakupienie farb , lakierów zostały przyznane z Urzędu Gminy w kwocie Sierpień 1995-Na potoku w Cichawce został wykonany zbiornik na wodę w ramach zbiorników przeciwpożarowych i pomocy dla ludzi w okresie suszy. Koszty związane z wykonaniem zapewnił Urząd Gminy. Sierpień 1998-położenie asfaltu na drodze „sklep-szkoła” oraz dzięki zabiegom radnego naszej wsi Pana Władysława Statka i sołtysa Pana Józefa Kołodzieja został położony asfalt na podwórku szkolnym”

11 28 sierpień 1996-Urząd Gminy zakupił nowe stoliki i krzesełka uczniowskie
Sierpień 1998-położenie asfaltu na drodze „sklep-szkoła” oraz dzięki zabiegom radnego naszej wsi Pana Władysława Statka i sołtysa Pana Józefa Kołodzieja został położony asfalt na podwórku szkolnym” 15 wrzesień 1999-Remony dachu od strony zachodniej -budynek szkolny.Fundusze na remont przeznaczono z Urzędu Gminy w Łapanowie a drzewo z lasu gminnego Lipiec 2001-rozpoczyna się remont szkoły , położenie nowej elewacji budynku szkolnego

12 Trwają prace przy budowie świetlicy szkolnej przy naszej szkole.

13 W skład Zespołu Projektowego wchodzą
Agnieszka Płachta, 1997 klasa VI Dionizy Balicki,1997 klasa VI Dawid Mucha 1997, klasa VI Wojciech Buczek 1997, klasa VI Mirosław Płachta 1997, klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Cichawce Imię i nazwisko Opiekuna Zespołu Wioletta Kopanica Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa w Cichawce"

Podobne prezentacje


Reklamy Google