Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciekawostki ze świata nauki, przyrody i matematyki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciekawostki ze świata nauki, przyrody i matematyki"— Zapis prezentacji:

1 Ciekawostki ze świata nauki, przyrody i matematyki
AKCJA ODKRYWAMY Ciekawostki ze świata nauki, przyrody i matematyki

2 Ciekawostka ze świata nauki
Czy wiesz, że Satellite Click Mini to nowy model hybrydowego urządzenia typu 2 w 1? Posiada odpinaną klawiaturę i dlatego będzie można z niego korzystać tak jak z laptopa lub tableta, a w Europie będzie możliwy do kupienia w okresie I kwartału bieżącego roku. Źródło:

3 Ciekawostka przyrodnicza
Czy wiesz, że w mazurskim jeziorze odkryto niespotykany gatunek skorupiaka? Odkrycia dokonano w leśnym jeziorku w nadleśnictwie Jagiełek na Mazurach. Tym skorupiakiem jest widłonóg, który ma nieco ponad 1 mm długości, ale potrafi szybko się przemieszczać (1,5 m na sekundę). Jest głównym składnikiem zooplanktonu w/w zbiornika wodnego. Źródło:http://innpoland.pl/114737,niespotykany-gatunek-skorupiaka-odkryty-w-mazurskim-jeziorze

4 Ciekawostka matematyczna
Czy wiesz, że zwykły pasek papieru, który zostanie sklejony końcami tak, aby jeden był obrócony przed sklejeniem o 180 º to tzw. wstęga Möbiusa? Dzięki temu prostemu obiektowi odkryto powierzchnię , która posiada niezwykłe własności matematyczne. Jej najważniejszą cechą jest to, że ma tylko jedną stronę, więc jest tzw. powierzchnią jednostronną. Możemy otrzymać wstęgę n-krotnie przekręconą o 180º, i takie, bardzo często stanowią element zdobniczy. Źródło: np.:


Pobierz ppt "Ciekawostki ze świata nauki, przyrody i matematyki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google