Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LEKARZE. Oni są (lekarz) ze szpitala w Sopocie. To jest Alicja. Alicja ma 34 (rok)………..Ona jest(lekarka) ….i ona pracuje w szpitalu w Sopocie nad (morze)…..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LEKARZE. Oni są (lekarz) ze szpitala w Sopocie. To jest Alicja. Alicja ma 34 (rok)………..Ona jest(lekarka) ….i ona pracuje w szpitalu w Sopocie nad (morze)….."— Zapis prezentacji:

1 LEKARZE

2 Oni są (lekarz) ze szpitala w Sopocie.

3 To jest Alicja. Alicja ma 34 (rok)………..Ona jest(lekarka) ….i ona pracuje w szpitalu w Sopocie nad (morze)….. Ona mieszka w Gdyni. Ona lubi chodzić na(siłownia)……i na (zakupy)……..Ona interesuje się (samochód sportowy)…….Ona szaleje za (Robert Kubica)…..to jest znany kierowca z Polski.

4 Alicja jest(piękna, młoda kobieta)………….Ona była bardzo (dobra studentka)…….. Teraz ona jest (bardzo dobry lekarz)…………. Pacjenci kochają (Alicja)……..Alicja bardzo lubi pracować w karetce i pomagać, kiedy pacjent potrzebuje szybko pomocy.

5 W jej zespole jest lekarz Maks. On jest z Warszawy. Teraz on mieszka w Trójmieście. On ma 37 (rok)……..i jest (kardiolog)……. Codziennie on robi 3 lub 4 (operacja)…….

6 To jest Adrian. On jest (Kenijczyk)…..On ma 29 (rok)……i jest (stażysta)……. On uczył się w USA. Jego babcia była (Polka)……..i on zdecydował się przyjechać tutaj. On uczy się (język polski)……On bardzo lubi robić(praca domowa) ….i rozmawiać z(pacjent)…po polsku. On kocha jeść (pieróg)……z(kapusta i grzyby)…….. Kiedy on ma (przerwa)……zawsze je (czerwony barszcz)….z (bułka)…….

7 To jest profesor Jan. On ma 63(rok)……..i pracuje w szpitalu bardzo długo. On kocha(praca)……..Teraz on ma mało pacjentów ale dużo studentów. On teraz uczy(młody lekarz)……..jak być(dobry lekarz)………On ma (córka)….., która pracuje też w sopockim szpitalu.

8 Ewa jest(córka)…..Jana. Ona jest (pielęgniarka)…….Ona zajmuje się (pacjent)…….Ona ma (rodzina)…..Ona ma (syn, 3 córka)………Ona lubi jeść (szarlotka)…. na ciepło i pić (czarna kawa)…………….Ona też lubi (herbata, sok, piwo)…..Wieczorem ona lubi pić (białe, wytrawne wino)……….

9 Tutaj jest Martin i Adrian. Martin jest (lekarz)…. i on jest (Niemiec)….On pracuje z (Adrian)……On lubi (Adrian)…..Oni zawsze po pracy idą na (piwo)….i dużo rozmawiają.

10 To jest Anna. Ona jest z Kartuz. Ona teraz mieszka w SopocieOna lubi(życie)…..w Sopocie. Ona pracuje w szpitalu, ona jest(lekarka, pediatra)………..Ona pracuje z (mały pacjent)………….Ona kocha (ta praca)………….Wieczorem Anna lubi chodzić na (dyskoteka)……………..Ona tam dużo tańczy i pije (piwo)……Ona była (tancerka)……………..ale miała(wypadek) …..i nie może tańczyć profesjonalnie.

11 Dziś w szpitalu jest ciężki dzień. Przychodzi dużo pacjentów. Adrian musi pomagać i ma (operacja)…..Jego szef profesor Jan ma dziś (poważna operacja)…………Oni będą operować (Wojtek)….Wojtek jest (młody sportowiec)…….On kiedy miał (trening)……..miał (wypadek)…..

12 Wojtek martwi się (noga)……On jest (maratończyk)….on za pół roku ma maraton w Barcelonie. On ma szansę na (medal)…..Teraz on musi być silny. Po operacji on będzie miał (rehabilitacja)…………..

13 To jest Kasia. Kasia ma (babcia)…w szpitalu.Ona codziennie odwiedza(babcia)……Babcia nazywa się Irena i kocha(kwiat)…..Ona ma 96 (rok)…..Ona była (sanitariuszka)…..w czasie II wojny światowej. Ona pracowała w Anglii.Tam ona poznała (pilot, Ross)……….Ross i Irena byli (małżeństwo)…….Rosss umarł 3 lata temu.

14 Dziś w szpitalu jest pacjentka, która zaczęła rodzić, kiedy leciała (samolot)…..Pacjentka urodziła (śliczna córeczka)…….Ona będzie nazywać się Marta. Marta dostała (darmowy bilet lotniczy)………od linii lotniczych.

15 Wieczorem Martin miał (dziwny pacjent)…..Pod (szpital)…..leżał chory pies. Martin zabrał (pies)……do gabinetu. On planuje zabrać (pies)….do domu.


Pobierz ppt "LEKARZE. Oni są (lekarz) ze szpitala w Sopocie. To jest Alicja. Alicja ma 34 (rok)………..Ona jest(lekarka) ….i ona pracuje w szpitalu w Sopocie nad (morze)….."

Podobne prezentacje


Reklamy Google