Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biografia Dnia 19 lutego 1473 roku przy ulicy Świętej Anny w Toruniu (obecnej ulicy Kopernika) przyszedł na świat Mikołaj Kopernik, syn Mikołaja - kupca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biografia Dnia 19 lutego 1473 roku przy ulicy Świętej Anny w Toruniu (obecnej ulicy Kopernika) przyszedł na świat Mikołaj Kopernik, syn Mikołaja - kupca."— Zapis prezentacji:

1

2 Biografia Dnia 19 lutego 1473 roku przy ulicy Świętej Anny w Toruniu (obecnej ulicy Kopernika) przyszedł na świat Mikołaj Kopernik, syn Mikołaja - kupca z Krakowa oraz matki torunianki - Barbary z domu Watzenrode. Miał wiele zawodów. Był: astronomem, matematykiem, ekonomistą, lekarzem i księdzem. Studiował na uniwersytecie w Krakowie, Bolonii i Padwie. Zmarł we Fromborku w 1543 roku.

3 Kopernikowska wizja wszechświata z De revolutionibus orbium coelestium

4 Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu

5 Pomnik w Olsztynie

6 Pomnik w Toruniu

7 Pomnik w Warszawie

8 Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem, obraz Jana Matejki

9 Portret z epitafium w bazylice św. Jana w Toruniu z ok. 1580r.

10 Portret z 1597r. – Teodor de Bry, miedzioryt

11 Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne. Nie jest sprawą małej wagi uczynić jasnym to, co z racji swych właściwości pozostaje zasłonięte grubą mgłą niewiedzy. Więź duchowa jest o wiele cenniejsza od bliskości fizycznej. Próżnowaniem poniża się dary natury. Co innego jest złośliwie krytykować i zaczepiać, a co innego poprawiać i błędy prostować, podobnie jak pochwały różnią się od pochlebstw.

12 Śmierć Mikołaja Kopernika, grafika Aleksandra Lessera

13 . Prezentacje wykonały: Klaudia Drąg i Patrycja Piechocka


Pobierz ppt "Biografia Dnia 19 lutego 1473 roku przy ulicy Świętej Anny w Toruniu (obecnej ulicy Kopernika) przyszedł na świat Mikołaj Kopernik, syn Mikołaja - kupca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google