Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KSIĘŻYC Emilia G. kl. 3B. FAZY KSIĘŻYCA Fazy Księżyca Fazy Księżyca mają taką kolejność, ponieważ Słońce świeci na Księżyc, a nasza planeta zasłania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KSIĘŻYC Emilia G. kl. 3B. FAZY KSIĘŻYCA Fazy Księżyca Fazy Księżyca mają taką kolejność, ponieważ Słońce świeci na Księżyc, a nasza planeta zasłania."— Zapis prezentacji:

1 KSIĘŻYC Emilia G. kl. 3B

2 FAZY KSIĘŻYCA

3

4 Fazy Księżyca Fazy Księżyca mają taką kolejność, ponieważ Słońce świeci na Księżyc, a nasza planeta zasłania promienie Słońca, kiedy ten orbituje dookoła Ziemi. KSIĘŻYC NIE ŚWIECI WŁASNYM ŚWIATŁEM, LECZ ODBITYM ŚWIATŁEM SŁONECZNYM

5 Jak Księżyc się utrzymuje na okołoziemskiej orbicie? Księżyc przyciąga grawitacja Ziemi, a siła odśrodkowa go od naszej planety odciąga. Dzięki temu Księżyc unosi się przy naszej planecie zawsze w stałej odległości, tzn. nie spada na Ziemię, ani od niej się nie oddala. Księżyc przyciąga grawitacja Ziemi, a siła odśrodkowa go od naszej planety odciąga. Dzięki temu Księżyc unosi się przy naszej planecie zawsze w stałej odległości, tzn. nie spada na Ziemię, ani od niej się nie oddala.

6 Zaćmienie Słońca Zaćmienie Słońca następuje, gdy Księżyc znajduje się w takiej pozycji na orbicie okołoziemskiej, że zasłania Słońce. Zjawisko to rzadko obserwujemy w Polsce, więc warto je podziwiać, kiedy jest po temu okazja. Zaćmienie Słońca następuje, gdy Księżyc znajduje się w takiej pozycji na orbicie okołoziemskiej, że zasłania Słońce. Zjawisko to rzadko obserwujemy w Polsce, więc warto je podziwiać, kiedy jest po temu okazja. Ostatnia przydarzyła nam się 20 marca br. Ostatnia przydarzyła nam się 20 marca br.

7 Księżyc na zdjęciach źródło: http://www.ericteske.com/2014/03/free-creative-commons-moon-photos.html; http://www.ericteske.com/2014/03/free-creative-commons-moon-photos.html Image by Eric Teske (CC BY-NC 3.0), dostęp 27.03.2015r. Eric TeskeCC BY-NC 3.0Eric TeskeCC BY-NC 3.0

8 Księżyc w grafice komputerowej Autor grafiki: Karol T. kl. III b


Pobierz ppt "KSIĘŻYC Emilia G. kl. 3B. FAZY KSIĘŻYCA Fazy Księżyca Fazy Księżyca mają taką kolejność, ponieważ Słońce świeci na Księżyc, a nasza planeta zasłania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google