Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozkład jazdy pociągów Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” edycji 2010/2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozkład jazdy pociągów Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” edycji 2010/2011."— Zapis prezentacji:

1 Rozkład jazdy pociągów Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” edycji 2010/2011

2 W dniu 12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów Spółki „Koleje Mazowieckie – KM”. W tym roku za opracowanie rozkładu, na podstawie przeprowadzonych w pociągach badań marketingowych, odpowiedzialne było Stowarzyszenie Zielone Mazowsze.

3 Przy konstrukcji rozkładu jazdy edycji 2010/2011 starano się uwzględnić jak najwięcej uwag podróżnych

4 Nowy rozkład jazdy pociągów zwiększa liczbę pociągów praktycznie na wszystkich liniach l.p.Nr liniiLiczba pociągów RJ 2009/10 RJ 2010/11 11Warszawa Włochy – Skierniewice Warszawa Rembertów – Łuków Warszawa Włochy – Kutno Warszawa Wileńska (Warszawa Rembertów) – Małkinia Warszawa Wschodnia – Dęblin Warszawa Zachodnia – Skarżysko Kamienna Warszawa Wola (Warszawa Wschodnia) – Działdowo Czachówek – Góra Kalwaria Radom – Drzewica Radom – Dęblin Nasielsk – Sierpc Tłuszcz – Ostrołęka Siedlce – Siemiatycze – Czeremcha Kutno – Płock- Sierpc 16 15Razem

5 W nowym rozkładzie jazdy w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu z 701 do 792 wzrosła liczba uruchamianych w ciągu doby pociągów. W związku z tym wzrosła również praca eksploatacyjna z 14,7 do 15,3 mln pckm.

6 Najwięcej nowych połączeń pojawi się na linii Tłuszcz – Wyszków. W obecnym rozkładzie jazdy jest to 16 pociągów, natomiast w nowym rozkładzie edycji 2010/2011 będzie to 26 pociągów.

7 W nowym rozkładzie będzie więcej pociągów przyśpieszonych. Obecnie jest ich 14, w nowym rozkładzie będzie 21. Pociągi będą zestawione głównie z wagonów piętrowych, na linii siedleckiej z EZT Flirt firmy Stadler.

8 Między Radomiem, a stolicą ma kursować m.in. pięć par pociągów przyśpieszonych. Czas przejazdu jednego pociągu wyniesie 1 godzinę i 50 minut. Nowością będzie pociąg przyśpieszony, zestawiony z wagonów piętrowych z Radomia do Działdowa (przez Warszawę)

9 Pojawią się dodatkowe pociągi przyśpieszone ze Skierniewic i Żyrardowa, które będą dojeżdżać do Warszawy przed godziną 9.00 oraz odjeżdżać tuż po godzinie Niestety na linii skierniewickiej trwa remont, w związku z czym, rozkład będzie ulegał okresowym zmianom

10 Po raz pierwszy w rozkładzie zostaną wykorzystane możliwości posiadanego przez Spółkę taboru oraz infrastruktury kolejowej. Pociąg z Siedlec do Warszawy będzie się codziennie rozpędzał do 160 km/h, dzięki czemu pokona trasę w zaledwie 56 minut.

11 Linię do Otwocka Koleje Mazowieckie będą nadal obsługiwały wspólnie z Szybką Koleją Miejską w Warszawie. Rano po godzinie 7.00 pociągi KM i SKM będą odjeżdżały na przemian co kilka minut.

12 W nowym rozkładzie jazdy pociągów zostaną również uruchomione bezpośrednie pociągi z Warszawy do Sierpca

13 Dziękuję Państwu za uwagę


Pobierz ppt "Rozkład jazdy pociągów Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” edycji 2010/2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google