Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pytania i odpowiedzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pytania i odpowiedzi."— Zapis prezentacji:

1 Pytania i odpowiedzi

2

3 Dlaczego niektóre rośliny są mięsożerne
Dlaczego niektóre rośliny są mięsożerne??? Dlaczego niektóre rośliny są mięsożerne? Rośliny do prawidłowego rozwoju potrzebują związków azotu. Większość roślin czerpie je w postaci soli mineralnych z gleby. Są jednak i takie, które rosną na siedliskach ubogich w dostępny azot i aby przetrwać, rozwinęły zdolność korzystania z organicznych związków azotu – trawiąc białko zwierzęce. Są to rośliny mięsożerne. Mają one różnego rodzaju pułapki pozwalające chwytać drobne zwierzęta, zwykłe owady. Pułapki te, to specjalnie przekształcone liście, na których znajdują się gruczoły wydzielające enzymy trawienne, rozpuszczające ofiary.

4

5 Dlaczego starzejąc się włosy stają się siwe lub białe
Dlaczego starzejąc się włosy stają się siwe lub białe??? Włosy ludzkie nabierają swojego szczególnego zabarwienia dzięki pigmentowi o nazwie melanina, która odpowiedzialna jest za kolor skóry , oczu i włosów. Im mniejsza zawartość melaniny w cebulce włosa tym jaśniejszy jest jego kolor. Z upływem lat zawartość melaniny spada i włosy robią się szare albo białe.

6

7 Dlaczego człowiek nie może oddychać pod wodą
Dlaczego człowiek nie może oddychać pod wodą??? Gdyż nasz układ oddechowy nie ma możliwości filtracji tlenu z wody oraz jej wydalenia z organizmu przed wcześniejszym wlaniem się do płuc. Przez co woda wlana do płuc powoduje ich obciążenie, co kończy się utratą oddechu. A to kończy się uduszeniem.

8

9 Dlaczego papugi gadają??? Gadają ponieważ mają własną inteligencje.

10 Wykonała Kamila Wojtasik Informacje Zadane. pl książka pt
Wykonała Kamila Wojtasik Informacje Zadane.pl książka pt. Czy wiesz dlaczego?? Zdjęcia Google grafika


Pobierz ppt "Pytania i odpowiedzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google