Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CLAUDE MONET      .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CLAUDE MONET      ."— Zapis prezentacji:

1 CLAUDE MONET      

2 Żył i tworzył we Francji. (1840-1926)

3 Przedstawienie postaci
Claude był znanym francuskim malarzem, jednym z założycieli ruchu impresjonizmu wraz z przyjaciółmi Renoirem, Sisley i Bazillem. Monet odrzucił tradycyjne podejście do malarstwa pejzażowego i zamiast kopiować starych mistrzów był zwolennikiem uczenia się od swoich znajomych i przedstawiania samej natury. 

4 Życiorys: Oscar Claude Monet ( ur. 14 listopada w Paryżu, zm. 5 grudnia 1926 w Giverny) – francuski malarz, jeden z twórców i czołowych przedstawicieli impresjonizmu.

5 Wybrane dzieła malarskie:
Impresja- "Wschód Słońca" "Lilie Wodne" "Kobieta z parasolką i dzieckiem " "Śniadanie na trawie"

6 Impresja- "Wschód Słońca"
Od tego obrazu pochodzi nazwa ruchu impresjonistycznego; z jego tytułu kpił krytyk Louis Leroy. Waga obrazu tkwi w jego abstrakcyjnej koncepcji pejzażu. Zamglone powietrze o wschodzie słońca pozwala widzowi, dzięki zastosowaniu prostych plam koloru, dostrzec wszystkie widoczne szczegóły portu.

7

8 "Lilie Wodne" Kontrasty świetlne ożywiają chromatykę każdego z kształtów. Monet podchodził w sposób impresjonistyczny do malowanych obiektów- szerokimi pociągnięciami pędzla nakładał duże obszary koloru. Doskonale udało mu się uchwycić odbicie światła od tafli wody.

9

10 "Kobieta z parasolką i dzieckiem"
Sposób skadrowania pejzażu i postaci nadały tematowi nową perspektywę, w której postacie z pierwszego planu tworzą głębię kompozycji.

11

12 "Śniadanie na trawie" Ten obraz będący olejnym szkicem do dużo większego dzieła, którego Monet nigdy nie ukończył, był zamierzony jako własna wersja słynnego Śniadania na trawie Maneta. Prace tego malarza wystawiane na Salonie Odrzuconych wywołały bowiem niemały skandal.

13

14 Podsumowanie  Malarz ten zapoczątkował nowy styl malarstwa - impresjonizm. Był osobą, która wniosła nową odsłonę przedstawiania natury. Jego dzieła zapisały się na wysokim poziomie w sztuce , więc ten artysta powinien nam być znany.

15 Źródła: www.claude-monet.com www.claudemonetgallery.org

16 Prezentację przygotowały:
Iga Podejma, Margota Mierzchała, Małgorzata Pietrzak.  Kl. 2a


Pobierz ppt "CLAUDE MONET      ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google