Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer pod ręką! Dla każdego i w każdym czasie..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer pod ręką! Dla każdego i w każdym czasie.."— Zapis prezentacji:

1 Komputer pod ręką! Dla każdego i w każdym czasie.

2 Jak zapewnić dostępność komputerów i sieci w szkole?  w każdej szkole powinna być pracownia komputerowa;  lekcje powinny być prowadzone przy użyciu: tablic interaktywnych 1 w miesiaciu  wyposażenie sal językowych w sprzęt multimedialny;

3 Tablice interaktywne Tablica interaktywna to urządzenie, które przypomina dużą białą tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projek torem multimedialnym. Można ją porównać do wielkiego monitora, który reaguje na dotyk. Taka tablica znajduje się w klasie nr 22.

4 Projektor komputerowy Projektor – urządzenie służące do wyświetlania ruchomego obrazu na ścianie lub na innej powierzchni, która służy za ekran projekcyjny. Projektory te głównie stosowane do wyświetlenia filmów odtwarzanych przez komputer lub komputerowych prezentacji. Projektory komputerowe oparte są na dwóch technologiach LCD i DLP.

5 Sprzęt multimedialny w salach językowych Zajęcia odbywające się w nowoczesnych, przestronnych i doskonale wyposażonych pracowniach językowych umożliwiłoby naukę języków obcych.

6 Komputer dla każdego Każdy uczeń powinien posiadać laptopa. Zastąpienie książek komputerami, było by dobrym rozwiązaniem ponieważ uczniowie nie musie by nosić ciężkich plecaków.

7 Internet dla wszystkich We wszystkich salach mamy bezprzewodowy internet oraz każdy może z niego korzystać, gdy dostanie pozwolenie od nauczyciela. Hasło do internetu to: admin1233.

8 Rozrywka na szkolnych komputerach… Dostęp do gier oraz popularnych portali społecznościowych powinien być zablokowany do godziny 13, aby uczniowie korzystający na lekcjach z internetu mieli do niego lepszy dostęp. Uczniowie odrabiający lekcje powinni mieć pierwszeństwo do korzystania z komputerów;

9 Zajęcia lekcyjne Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego powinny być rozplanowane sensownie i sprawiedliwie np. : zajęcia mogą odbywać się w godzinach porannych oraz popołudniowych; aby wszystkie klasy miały tak sama liczbę godziny w salach wyposażonych w sprzęt multimedialny;

10 Klasa IIIA


Pobierz ppt "Komputer pod ręką! Dla każdego i w każdym czasie.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google