Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T EMATY REFERATÓW ORAZ PRAC PROJEKTOWYCH Z BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA Ewa Wolska-Liśkiewicz Leszek Baran C2.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T EMATY REFERATÓW ORAZ PRAC PROJEKTOWYCH Z BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA Ewa Wolska-Liśkiewicz Leszek Baran C2."— Zapis prezentacji:

1 T EMATY REFERATÓW ORAZ PRAC PROJEKTOWYCH Z BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA Ewa Wolska-Liśkiewicz Leszek Baran C2

2 R EFERATY NA KOLEJNE ZAJĘCIA 1. Czy terroryzm to główne zagrożenie bezpieczeństwa państwa w XXI w? Argumenty za i przeciw… 2. Współczesne konflikty zbrojne: otwarte i zakamuflowane, międzypaństwowe i domowe: przyczyny i konsekwencje… 3. NATO i OUBZ (Organizacja Układu Bezpieczeństwa Zbiorowego) – sojusze militarne z USA i Rosją jako liderami: skład, cele, aktywność w ostatnich latach. 4. Systemy bezpieczeństwa w Europie i innych rejonach świata. 5. Stany nadzwyczajne a zarządzanie kryzysowe w Polsce. 6. Organizacje pozarządowe w tworzeniu bezpieczeństwa państwa

3 T EMATY PROJEKTÓW 1. Zbroić się czy nie zbroić – alternatywne koncepcje poprawy stanu bezpieczeństwa państwa – uzasadnienie 2. Scenariusze dla Ukrainy : bliżej Rosji, bliżej UE i NATO czy inne rozwiązanie? Argumenty… 3. Członkostwo w Unii Europejskiej jako determinanta bezpieczeństwa Polski. 4. Bezpieczeństwo Polski w 1939 r. – przyczyny klęski wrześniowej 5. Perspektywy niezawisłości Ukrainy pod koniec II wojny światowej (wojny „ojczyźnianej” ZSRS) – przyczyny niepowodzenia (ewentualnie po I wojnie światowej)


Pobierz ppt "T EMATY REFERATÓW ORAZ PRAC PROJEKTOWYCH Z BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA Ewa Wolska-Liśkiewicz Leszek Baran C2."

Podobne prezentacje


Reklamy Google