Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny uczniów uczniów klas IV – VI z SP 82 we Wrocławiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny uczniów uczniów klas IV – VI z SP 82 we Wrocławiu."— Zapis prezentacji:

1 projekt edukacyjny uczniów uczniów klas IV – VI z SP 82 we Wrocławiu

2 Główne cele projektu: Sprawdzenie teorii Witruwiusza współcześnie; doskonalenie umiejętności porządkowania danych statystycznych; doskonalenie umiejętności tworzenia diagramów i wykresów;

3 Człowiek witruwiański Najsłynniejszy rysunek Leonarda da Vinci upowszechniony około roku 1490. Zainspirowany został traktatem, rzymskiego inżyniera i konstruktora machin wojennych, Witruwiusza O architekturze ksiąg dziesięcioro.

4 Człowiek witruwiański Rysunek przedstawia doskonałość proporcji ciała ludzkiego. Jest to figura nagiego mężczyzny w dwóch nałożonych na siebie pozycjach, wpisana w okrąg i kwadrat (człowiek kwadratowy). Tekst na rysunku wykonany jest tzw. pismem lustrzanym.

5 Witruwiusz żył w I wieku p.n.e. Wg Witruwiusza ludzkie ciało to model wszelkich proporcji. Jedna z reguł Witruwiusza: wzrost dorosłego człowieka = rozpiętość ramion Inne: wysokość człowieka to 10 modułów, moduł to wysokość głowy mierzona od brody do nasady włosów lub otwarta dłoń, długość mierzona od nadgarstka do łokcia jest długością stopy, stopa to 1/7 człowieka, łokieć to 1/4 człowieka, pierś to 1/4 człowieka. Witruwiusz (Marcus Vitruvius Pollio)

6 Sprawdzaliśmy, czy aktualna jest reguła Witruwiusza, która mówi że: wzrost dorosłego człowieka jest równy rozpiętości jego ramion.

7 Razem przebadano: 378 osób Ilość przebadanych kobiet (K) : 217 Ilość przebadanych mężczyzn (M): 161

8 Najstarsi i najmłodsi badani

9 Kobiety i mężczyzn podzielono na 5 kategorii wiekowych

10

11 Ilość badanych kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych

12 Ilość kobiet witruwiańskich wśród wszystkich badanych kobiet

13 Ilość mężczyzn witruwiańskich wśród wszystkich badanych mężczyzn

14 WNIOSKI: Wśród 378 badanych osób jest 68 spełniających regułę Witruwiusza (17,99 %). Kobiet 36 na 217 badanych (16,59 %). Mężczyzn 32 na 161 badanych (19,88 %).

15 Okazało się, że ludzi witruwiańskich jest obecnie niewielu. Mimo większej ilości zbadanych kobiet, to jednak mężczyźni są bardziej doskonali. Niestety nasze badania nie potwierdziły teorii Witruwiusza.

16 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny uczniów uczniów klas IV – VI z SP 82 we Wrocławiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google