Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ś wierk- przyjaciel lasu. Ś wierk nale ż y do rodziny sosnowatych. Tak jak wi ę kszo ść iglaków nie gubi igie ł na zim ę. Nale ż y on do wiecznie zielonych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ś wierk- przyjaciel lasu. Ś wierk nale ż y do rodziny sosnowatych. Tak jak wi ę kszo ść iglaków nie gubi igie ł na zim ę. Nale ż y on do wiecznie zielonych."— Zapis prezentacji:

1 Ś wierk- przyjaciel lasu

2 Ś wierk nale ż y do rodziny sosnowatych. Tak jak wi ę kszo ść iglaków nie gubi igie ł na zim ę. Nale ż y on do wiecznie zielonych drzew.

3 Obszary gdzie najczęściej występuje świerk.

4 Świerki tak jak wszystkie drzewa przeprowadzają proces fotosyntezy, w którym wytwarzają tlen- gaz, który jest niezbędny do życia organizmów.

5 Świerk jest schronieniem dla wielu leśnych zwierząt takich jak : orzechówka, sikorka, czubatka.

6 W szyszkach świerku znajdują się nasionka, którymi żywią się dzięcioły, wiewiórki, ryjówki.

7 Nawet przewrócony stary świerk przynosi wiele korzyści. W pniach zamieszkują ryjówki i gryzonie. Rozkładający się iglak użyźnia glebę w lesie.

8 Świerk Świerk wiele zalet ma O mieszkańców lasu dba, Ptaszki się w nim chowają, Przed mrozem ukrywają. Mrówki z opadłych igieł domek sobie zbudują, I bezpiecznie się w nim poczują. W szyszkach pyszne nasionka ma, Wiewiórka zjada je każdego dnia. W dodatku tlen produkuje, Który przy życiu nas utrzymuje.

9 Koniec Gracjan Cieślak


Pobierz ppt "Ś wierk- przyjaciel lasu. Ś wierk nale ż y do rodziny sosnowatych. Tak jak wi ę kszo ść iglaków nie gubi igie ł na zim ę. Nale ż y on do wiecznie zielonych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google