Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W PROGRAMIE LEONARDO DA VINCI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W PROGRAMIE LEONARDO DA VINCI"— Zapis prezentacji:

1 ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W PROGRAMIE LEONARDO DA VINCI
Grupa TAK – Maj 2009

2 Czym jest Leonardo Da Vinci
Leonardo Da Vinci to program stypendialny współfinansowany przez Unię Europejską. Przewiduje on zagraniczne staże dla najzdolniejszych uczniów zgodne z kierunkiem ich kształcenia.

3 Aby dany projekt został zatwierdzony należało wypełnić stosy dokumentów, podać odpowiednie dane oraz określić np. długość i termin pobytu, warunki zakwaterowania, przewidywany budżet i wiele innych. Po zatwierdzeniu projektu, opiekunem projektu ze strony ZST została p. mgr Ilona Dziuba.

4 Co należało zrobić, aby zostać uczestnikiem programu?
Średnia ocen z przedmiotów zawodowych musiała wynoscić co najmniej 4,0 , także ocena z języka niemieckiego musiała być co najmniej dobra. Każdy z wytypowanych uczniów musiał również pozytywnie zaliczyć specjalnie przygotowany egzamin.

5 Wytypowana została grupa 10 osób, a opiekunami zostali nauczyciele: Ewelina Twardowska-Mucha i Aneta Wąsek. Praktyki zorganizowała firma Vitalis GmbH z ośrodkiem w Gut Wehlitz w Schkeuditz/k Lipska, tam zostaliśmy też zakwaterowani. Pobyt przewidziano na okres od do r.

6 Gut Wehlitz

7 Gut Wehlitz

8 Gut Wehlitz

9 Dzień przyjazdu ( ) W dniu wyjazdu zbiórka uczestników odbyła się o 6.30 na szkolnym parkingu. Wyjechaliśmy o godzinie Do Gut Wehlitz przybyliśmy o godzinie Następnie przydzielono nam pokoje. Po rozpakowaniu się, przeszliśmy do jadalni gdzie zapoznaliśmy się z koordynatorką projektu p. Małgorzatą Woroną, otrzymaliśmy niezbędne informacje, mapki, bilety miesięczne oraz wizytówki ośrodka.

10 Niedziela ( ) Dzień pierwszy rozpoczął się śniadaniem około godziny nastepnie część osób poszła do kościoła na Mszę Świętą. Po obiedziepojechaliśmy do Lipska. Zwiedziliśmy dworzec, kościół Św. Mikołaja z X w., dom Goethego, Stary Ratusz, kościół Św. Tomasza. Weszliśmy także na szczyt wieżowca telewizji NDR, tzw. Panorama Tower. Stamtąd przeszliśmy pod gmach Opery. Po krótkiej przerwie wróciliśmy do ośrodka na kolację.

11 Wieżowiec Telewizyjny
Kościół Św. Tomasza

12 Stary ratusz

13 W pobliżu Opery Lipskiej

14 Poniedziałek-Piątek (4-8.05.2009)
Każdy kolejny dzień zaczynaliśmy śniadaniem o wyznaczonej porze, następnie odbywały się praktyki. O godzinie 9.00 rozpoczęły się zajęcia z programu AutoCAD. Nasza instruktorka nazywała się Anett Vitting. Poznaliśmy metody wykonywania podstawowych czynności, takich jak: kopiowanie, wklejanie, przenoszenie, powiększanie i zmniejszanie oraz usuwanie zaznaczonych elementów. Koniec zajęć o godzinie Reszta dnia pozostawała do naszej dyspozycji.

15 Przez okres 2 tygodni kazdego dnia kontynuowaliśmy zajęcia z programu AutoCAD. Cały czas zajęcia odbywały się w ośrodku szkoleniowym w Dölzig. Zajmowaliśmy się projektowaniem ogródka przydomowego. Po powrocie z zajęć zaproponowano nam wyjazd do Dölzig na kręgle. Wróciliśmy około godziny

16 Wycieczka do Lipska w celu zwiedzania muzeum historii Niemiec
Wycieczka do Lipska w celu zwiedzania muzeum historii Niemiec. Resztę dnia moglismy zaplanować sami. Kolejny dzień to równiez zajęcia z programu AutoCAD. Tam też dokańczaliśmy rysowanie projektu ogródka przydomowego. Po nich mieliśmy czas wolny sptykaliśmy się na kolacji.

17 Na zajęciach dokonywaliśmy ostatnich poprawek naszych projektów
Na zajęciach dokonywaliśmy ostatnich poprawek naszych projektów. Po kolacji zaproponowano na wyjazd do dyskoteki SAX w Dölzig. Zbiórka była o godzinie Do ośrodka wróciliśmy około godziny 3.00.

18 Sobota ( ) Kolejna wycieczka tym razem po to, aby zobaczyć Pomnik Bitwy Narodów. Najpierw trzeba było wejść schodami na wysokość 4 pietra, wjechać windą i następnie udać się na sam szczyt krętymi schodami. Jednak widok z góry wynagrodził trud wchodzenia. Potem był czas wolny. Przyjechała także grupa naszych kolegów- informatyków z naszej szkoły.

19 Pomnik Bitwy Narodów

20 Pomnik Bitwy Narodów

21 Niedziela ( ) Dzisiejszy dzień przebiegał według naszych osobistych upodobań. Część poszła do kościoła. Reszta pozostała w ośrodku. Ten dzień spędzaliśmy według naszych upodobań.

22 Poniedziałek - Piątek(11-15.05.2009)
Dzisiejsze zajęcia z AutoCADa. rozpoczęlismy wykonywaniem projektu zagospodarowania przestrzennego ogrodu przydomowego i parku przy centrum konferencyjnym w Poczdamie. Potem jak zawsze dostaliśmy czas wolny. Na zajęciach w Dölzig rysowaliśmy obiekty w 3D i perspektywę. Po skończonych zajęciach wróciliśmy do ośrodka spacerkiem.

23 Zdjęcie z drogi powrotnej

24 Zdjęcie z drogi powrotnej

25 Wycieczka do ogrodu botanicznego przy Johannis Alee
Wycieczka do ogrodu botanicznego przy Johannis Alee. Potem przeszliśmy do Parku miejskiego (Friendspark), który znajdował się obok. Reszta dnia jak zawsze pozostawała do naszej dyspozycji. Dzisiaj wyjechała też nasza opiekunka Ewelina Twardowska-Mucha Na zajęciach zakończyliśmy pracę nad projektami i oddaliśmy je do wydruku. Czekaliśmy też na naszą druga opiekunkę panią Wąsek.

26 Ogród Botaniczny w Lipsku

27 Ogród Botaniczny w Lipsku

28 Zdjęcie z pożegnania p. Muchy

29 Zakończyliśmy część teoretyczna praktyk
Zakończyliśmy część teoretyczna praktyk. Otrzymaliśmy także wydruki naszych prac. Potem wróciliśmy na obiad i pojechaliśmy na dyskotekę. Wróciliśmy około W międzyczasie przyjechała pani Aneta Wąsek nasz drugi opiekun. Sobota ( ) Kolejny wolny dzień tak jak zawsze każdy spędzał go według własnego gustu.

30 Niedziela ( ) Wycieczka do Drezna gdzie zobaczyliśmy: Dom Kraszewskiego, Operę Sempera, zamek Wettinów z imponującym obrazem na murze, Zwinger.

31 Dworzec główny w Dreznie

32 Główna ulica Drezna

33 Polski Akcent Fontanna przy zamku

34 Opera Sempera w Dreźnie

35 Fragment „Pochodu Królów” na jednej ze ścian zamku królewskiego

36 Poniedziałek ( ) Pierwszy dzień praktycznej części wyjazdu. Zostaliśmy przydzieleni do trzech firm: „Stadt Schkeuditz technische Betreibe”, „Herbarium” i „Felgenträger”. Każda grupa posiadała swój plan zajęć. Praktyki rozpoczynaliśmy o różnych porach w zależności od firmy, w której pracowaliśmy.

37 W Stadt Schkeuditz technische Betreibe zajmowaliśmy się głownie pracami pielęgnacyjnymi na terenie Schkeuditz i okolicznych miejscowościach. W „Herbarium” pracowaliśmy przy restauracji starego ogrodu w Lipsku. W Felgenträgerze zajmowaliśmy się przesadzaniem roślin i porządkowaniem.

38 Wtorek- Środa ( ) Drugi dzień zajęć praktycznych minął szybko. zapoznaliśmy się z naszymi obowiązkami i pracownikami firmy. Każda grupa wróciła w swoim czasie po czym mieliśmy czas wolny.

39 Czwartek ( ) Dziś dzień mężczyzny, w Niemczech jest to dzień wolny od pracy. Planowany był wyjazd nad jezioro powstałe po zalaniu kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. niestety nie pozwoliła nam na to pogoda dlatego też zostaliśmy w ośrodku.

40 Piątek ( ) Dzisiejszego dnia wybraliśmy się do galerii handlowej w Hall gdzie spędziliśmy cały dzień. Potem wróciliśmy do ośrodka na kolację. Wieczorem był wyjazd na dyskotekę w Dölzig.

41 Sobota ( ) Wycieczka do zoo w Lipsku. Spędziliśmy tam większą część dnia.

42 Brama ogrodu zoologicznego w Lipsku

43 Niedziela ( ) Dziś dopisała pogoda dlatego postanowiliśmy wykorzystać ten dzień na opalanie.

44 Poniedziałek-Środa(25-27.05.2009)
Praktyki w firmach przebiegały pomyślnie zaklimatyzowaliśmy sie dobrze i sumiennie wykonywaliśmy swoje obowiązki.

45 Czwartek-Piątek ( ) Cały dzień było pochmurno. Część z nas się przeziębiła. Do ośrodka przyjechał także dyrektor, żeby skontrolować nasz pobyt.

46 Sobota ( ) Wyjazd do Berlina na dwa dni.. Zwiedziliśmy: Muzeum figur woskowych „Madame Tussauds”, Muzeum Holokcaustu i Muzeum Techniki. Potem zameldowaliśmy się w hostelu.

47 Gmach Dworca głównego w Berlinie

48 Siedziba prezydenta Niemiec

49 Siedziba niemieckiego parlamentu - Bundestag

50 Brama Brandenburska w Berlinie

51 Dach muzeum Holocaustu

52 Niedziela ( ) Po wykwaterowaniu z hostelu poszliśmy do Muzeum Starożytności (Pergamonmuseum- Staatliche Museum in Berlin). Zwiedziliśmy także bunkier i Muzeum Historii Berlina. Następnie wróciliśmy do ośrodka.

53 Wieża telewizyjna

54 Pergamonnmuseum

55 Pergamonnmuseum Bunkier

56 Muzeum Historii Berlina

57 Poniedziałek ( ) Dzisiaj pojechaliśmy do Lipska zobaczyć Panoramę Amazońską. . Praktyk nie było ze względu na Dzień Dziecka.

58 Wtorek - Czwartek( ) Praktyki; większość osób została w ośrodku z przyczyn zdrowotnych. We wtorek zabrano nas po raz ostatni na kręgle. W Czwartek ponownie pojechaliśmy do Galerii handlowej w Halle.

59 Piątek ( ) Rano pojechaliśmy na praktyki tylko po to aby się pożegnać i wręczyć pracodawcom foldery pamiątkowe. Wręczono nam także certyfikaty z praktyk. Wróciliśmy do ośrodka. Do końca dnia dokonaliśmy jeszcze ostatnich zakupów i zaczęliśmy się pakować.

60 Sobota ( ) Śniadanie; dokończenie pakowania; otrzymanie pozostałych certyfikatów w stołówce; sprzątnięcie pokoi; oddanie kluczy. Wsiedliśmy do autokaru i rozpoczęła się podróż powrotna do Polski. Gut Wehlitz


Pobierz ppt "ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W PROGRAMIE LEONARDO DA VINCI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google