Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Młodzi Przedsiębiorczy jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz premiowany.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Młodzi Przedsiębiorczy jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz premiowany."— Zapis prezentacji:

1

2 Program Młodzi Przedsiębiorczy jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz premiowany przez Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS Narodowego Banku Polskiego.

3 Opiekun projektu: Agnieszka Karwas Nasz szkoła znajduje się w małej, cichej miejscowości niedaleko Krakowa, jest to Luborzyca.

4

5 Firma finanse półproduktybadania rynkowe prezentacja Wszyscy wspólnicy *Alicja Leszczyńska *Bartłomiej Żabicki *Wiktor Zbroja Martyna Zielińska Filip Klimas

6 CELE DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA Główne cele: Założenie spółki Przeprowadzenie badania rynku Opracowanie strategii marketingowej i promocja produktu Umiejętność realizacji zamówień Prezentacja działalności firmy Nasza spółka będzie spełniała wszystkie smakowe zachcianki nawet najbardziej wymagających klientów. Chcemy pokazać młodym ludziom, że jeśli tylko czegoś się bardzo chce, to można to osiągnąć. Jeśli stworzymy taką wirtualną firmę teraz, to na pewno zaowocuje to w przyszłości.

7 OPIS PRODUKTU Historia naszej spółki o nazwie Specjały babci Marianny zaczęła się przed laty, kiedy babcia była młodą, piękną kobietą. Do wioski w której mieszkała, przyjechał w poszukiwaniu pracy młody, przystojny mężczyzna i zatrzymał się gościnnie w jej domu. Dziewczyna miała miłe usposobienie i bardzo spodobała się mężczyźnie. Marianna chcąc ugościć Marka upiekła mu swoje najlepsze ciasto, bo jak to mówią przez żołądek do serca. Wynik był zachwycający. Ciasto tak posmakowało Markowi, że postanowili otworzyć własny biznes z ciastami. Na degustacje zaprosili sąsiadów, którzy przychodząc w odwiedziny przynieśli w ramach wdzięczności za zaproszenie własnoręcznie zrobione sałatki. Wieczór był bardzo udany, a efektem była decyzja o wspólnym założeniu firmy. Głównymi produktami są ciasta i sałatki robione z ekologicznych produktów według tajemniczego przepisu. W ofercie mamy 27 pysznych ciast i aż 19 rodzajów sałatek. W naszej ofercie jest także cały wachlarz smaków pysznych lodów- jak to mówią do wyboru do koloru.

8 OPIS OPIS PRODUKTU Firma Specjały Babci Marianny Produkuje najprzeróżniejsze rozkosze dla każdego podniebienia; ciasta, ciasteczka, jak i sałatki zarówno dla wegetarianów jak i tych, co z przyjemnością jedzą produkty mięsne.

9 POTENCJALNI NABYWCY USŁUG Nasza firma oferuje usługi dla każdego! Zaopatrzamy cateringowo firmy, szkoły, przedszkola. Dla stałych klientów oraz osób zamawiających większe ilości mamy specjalne zniżki i rabaty. Na specjalne życzenie klientów organizujemy przyjęcia okolicznościowe.

10 BADANIE RYNKU Badanie rynku rozpoczęliśmy od rozmów na temat dokładnej oferty naszej firmy. Ustaliliśmy czego chcemy się dowiedzieć od naszych potencjalnych klientów. Wykonaniem ankiety zajął się prezes. Na ankieterów powołaliśmy 3 osoby. Każdy posiadał oryginalny identyfikator SKP oraz został przeszkolony przez opiekuna w celu poprawnego przeprowadzenia badania. Po ukończeniu tego zadania prezes zajął się tzw. Badaniami zza biurka. Ankietowanie zaczęliśmy od nauczycieli naszego gimnazjum. Następnie ankieterzy udali się do Kocmyrzowa – centrum gminy. Następnego dnia przeprowadziliśmy badania w Krakowie. Podsumowując naszą pracę, firma została poparta przez potencjalnych klientów.

11 Wyniki ankiet pogrupowaliśmy ze względu na wiek i wykonywany zawód. Ankietowani niejednokrotnie pytali o wielkość, jakoś i tajemną recepturę naszych wyrobów. Najliczniejszą grupą okazali się ludzie pomiędzy 15 – 45 rokiem życia. Za odpowiednią cenę najczęściej podawano 5 – 10 zł w zależności od rodzaju potrawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w tym młodych mam, zaplanowaliśmy w naszym lokalu Kącik Malucha, w którym nasi mali klienci będą mogli zjeść i bawić się jednocześnie, a zapracowane mamy będą mogły przyjemnie spędzić czas. Przykładowo wypełniona ankieta

12 Oto kilka zdjęć z przeprowadzanych ankiet. Rozmawiali z nami zarówno dorośli, jak i młodzież.

13 W bibliotece szkolnej Na przerwie

14 Ankieta

15 POMYSŁ NA PREZENTACJĘ Prezentacja działalności firmy na forum lokalnym odbędzie się podczas festynu z okazji Dni Gminy. Zaproszeni goście m.in. wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca pan Marek Jamborski, przewodnicząca Rady Gminy pani Małgorzata Doniec, grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie, będą mieli okazję spróbować naszych specjałów. Podczas uroczystości zorganizujemy różnego rodzaju konkursy dla dorosłych, gry i zabawy dla dzieci. Nagrodami będą kupony rabatowe do naszego lokalu. Gwiazdą wieczoru będzie nasz szkolny zespół Stop Rest, który umili gościom czas.

16 Przedsiębiorczy w pracy Zobaczcie jak pracowaliśmy nad naszą firmą Dołącz do nas

17 W czasie realizowania projektu, natchnęliśmy się na odkryty przez naszą wspólniczkę przepis na wspaniałą sałatkę z kawałkami kurczaka, ale więcej szczegółów podać nie możemy, gdyż jest to od teraz tajemnica naszej firmy.

18

19 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji i zapraszamy do Krakowa na Specjały Babci Marianny Alicja Leszczyńska Martyna Zielińska Wiktor Zbroja Bartłomiej Żabicki Filip Klimas Julia Malina Agnieszka Karwas


Pobierz ppt "Program Młodzi Przedsiębiorczy jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz premiowany."

Podobne prezentacje


Reklamy Google