Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja przygotowana przez członków koła polonistycznego dla klas V prowadzonego przez mgr Elżbietę Łakus.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja przygotowana przez członków koła polonistycznego dla klas V prowadzonego przez mgr Elżbietę Łakus."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja przygotowana przez członków koła polonistycznego dla klas V prowadzonego przez mgr Elżbietę Łakus

2 Podstawą do przygotowania tej prezentacji było 40 prac pisemnych uczniów z klas 5e i 6a.

3 to natchnienie, pomysł, idea, która wpływa na to, co robimy, jak się zachowujemy, jacy jesteśmy, jakie mamy plany i marzenia.

4

5 Moim zdaniem każdego inspiruje coś innego.(…) Jeżeli chcemy coś w życiu osiągnąć, musimy chcieć tego i wierzyć, że nam się uda. /Małgosia Łukasik z kl.6a/ Wiem, że każdego człowieka coś innego inspiruje do działania. Coś, co ma związek z jego marzeniami. /Kamila Smalcerz z kl.6a/

6 książki

7 Na pierwszym miejscu znalazła się Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maund Montgomery. Na drugim cykl powieści Alfreda Szklarskiego opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego. Wymieniano również powieści Joanne K. Rowling o Harrym Potterze oraz Sposób na Alcybiadesa Edmunda Niziurskiego. Pojawili się także: Astrid Lindgren i jej Dzieci z Bullerbyn, Clive Staples Lewis z Opowieściami z Narnii oraz Wisława Szymborska, laureatka literackiej Nagrody Nobla z 1996r.

8 taniec i muzyka

9 Różnorodność telewizyjnych programów, w których młodzi ludzie mogą pokazać, czym dla nich jest taniec i muzyka, sprawiła, iż spora grupa uczniów zaczęła uczęszczać na zajęcia muzyczne i taneczne. Mamy nadzieję, że wśród nich będą przyszli mistrzowie tańca i gwiazdy piosenkarskiej lub muzycznej estrady.

10 filmy

11 Najczęściej inspiracją naszych marzeń są filmy przygodowe, w następnej kolejności wymieniamy filmy przyrodnicze i oczywiście także ekranizacje obowiązkowych lektur. Nasza polonistka żałuje, że najczęściej sięgamy tylko po te, które jak najwierniej oddają treść książki.

12 gry

13 planszowe, które od najmłodszych lat pozwalały nam spędzać czas wspólnie z rodzicami, uczyły strategii i pozwalały poznać smak zwycięstwa i gorycz porażki. komputerowe, które, jak to postrzegają nasi rodzice i nauczyciele, zawładnęły naszą wyobraźnią i są pożeraczem czasu. Dla nas to jednak także inspiracja marzeń.

14 dobre samopoczucie

15 Kiedy jesteśmy w dobrym nastroju i mamy chwilę wolnego czasu, szybciej nasze myśli podążają do marzeń, które utrzymują nas w tym stanie. I jak to zauważył Damian Ciołczyk z kl. VI a, nawet wycieczka rowerowa, poznawanie życia i obyczajów ludzi, wylegiwanie się na pięknych, gorących plażach, jazda na rolkach czy gra w piłkę może być tego efektem.

16 podróże

17 Wyprawy w nieznane, wycieczki w bliższe i dalsze okolice pozwalają nam lepiej poznać nie tylko świat, ale przede wszystkim samego siebie. Pomyślcie i odpowiedzcie sobie na jedno pytanie: Ile takich wypraw miało wpływ na wasze pragnienia?

18 rodzina

19 czy ta bliższa, czy ta dalsza bardzo często ma wpływ na nasze marzenia. Często nie zdajemy sobie sprawy (lub o tym wiemy, jak Patrycja z kl.6a), że nasze poczynania są realizacją niespełnionych pragnień naszych najbliższych. Dobrze by było jednak, aby były to także nasze marzenia.

20 przyroda

21 a zwłaszcza miłość do natury i troska o zwierzęta inspiruje nas do tego, by w przyszłości być między innymi: opiekunem zwierząt, obrońcą praw przyrody, weterynarzem, właścicielem schroniska dla zwierząt, a nawet psim fryzjerem.

22 szkoła

23 to miejsce, które pełne jest naszych marzeń i to nie tylko takich jak: Oby już był dzwonek!Żeby już były wakacje!!!, bowiem właśnie tutaj niektórzy z nas znajdują inspiracje dla swoich pragnień, które czasami spełniają się w już w szkole lub w nieco odległej przyszłości.

24 Jak widać, każdy ma swoje marzenia i pragnienia, które mobilizują nas do działania. Mam nadzieję, że dzięki wytrwałości i uporowi (…) osiągniemy swoje cele i będziemy szczęśliwi. /Agata Czeluśniak z kl.5e/ Możemy czerpać wiele inspiracji z naszych literackich i filmowych bohaterów, lecz moim zdaniem najważniejsze jest to, aby pozostać sobą i żyć zgodnie z własnym sumieniem. /Paulina Kmiecik z kl. 5e/

25 Mam nadzieję, że kiedyś spełnią się nasze pragnienia, a wytrwałą pracą osiągniemy swój cel. /Karolina Korlacka z kl.6a/ Myślę, że bez marzeń i dążenia do ich spełnienia świat byłby nudny i monotonny. /Kamila Smalcerz z kl. 6a/ A. Einstein powiedział: Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowanie. Dlatego tak naprawdę inspiracją dla moich marzeń i pragnień moich najbliższych są dzieła, które dają nie tylko nam, ale i innym z naszego otoczenia, możliwość realizacji i poczucie szczęścia. /Kinga Stocerz z kl. 5e/

26


Pobierz ppt "Prezentacja przygotowana przez członków koła polonistycznego dla klas V prowadzonego przez mgr Elżbietę Łakus."

Podobne prezentacje


Reklamy Google