Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TIK w szkole podstawowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TIK w szkole podstawowej"— Zapis prezentacji:

1 TIK w szkole podstawowej
Konferencja regionalna projektu „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach” TIK w szkole podstawowej Książki i komiksy

2 Życie składa sie z historii i opowieści.

3 Książka, komiks czy film?

4 Celem mojej prezentacji jest pokazanie trzech aplikacji, a także zarekomendowanie nowych oraz pojawiających się już wczesniej narzędzi na blogach i forum CEO związanych z tworzeniem komiksów i książek: Strona do tworzenia książek Program do tworzenia komiksów Comic Life Program do "ożywiania" opowiadań Photo Story.

5 Kilka lekcji, czy tylko jej fragment? Praca domowa, czy rozrywka?
Zanim zdecydujesz, jakiego narzedzia użyć, zastanów się, ile masz na to czasu i co chcesz osiągnąć? Kilka lekcji, czy tylko jej fragment? Praca domowa, czy rozrywka? Konkurs, czy gazetka szkolna?

6 Tworzenie opowiadań z użyciem gotowych ilustracji.
Książka na ekranie – czy to jeszcze książka? Tworzenie opowiadań z użyciem gotowych ilustracji.

7 Należy założyć konto dla siebie i uczniów.

8 Zalety: łatwe zarządzanie kontami uczniów, dzielenie się opowiadaniami, tworzenie własnych i przeglądanie gotowych projektów według kategorii bezpłatne.

9 Wady: ściąganie projektów na komputer, druk np.: w PDF płatne.

10 Comic Life – dla uczniów o zróżnicowanym potencjale.

11 Wszystkie programy działają podobnie: wybieramy szablon komiksu, obrazki, postaci, chmurki i napisy.

12 Mój pomysł na lekcje: Zajecia w pracowni.
Uczniowie decydują o modyfikacji fabuły poznanej historyjki. Nauczyciel moderuje i asystuje uczniom. Uczniowie korzystają z wcześniej przygotowanych plików graficznych i przeplatają je treścią. Tworzą na lekcji maksymalnie 1-2 strony A4. Gotowe prace są czytane na lekcji i doceniane przez klasę i nauczyciela. Mogą być wystawione w minigalerii na korytarzu, opublikowane na stronie szkoły lub w gazetce szkolnej lub wziąć udział w konkursie.

13 Lekcja zaplanowana została na trzy godziny:
• 1h - słuchanie historyjki, praca z nią • 1h - tworzenie • 1h - (d)ocenianie

14 Konkurs międzyszkolny, prace przesyłane mailowo,
prezentacja prac przy okazji rozdania nagród.

15 Zalety: łatwe w obsłudze, wiele opcji, eksport do rożnych formatów, efektowne i profesjonalne narzędzie. Wady: brak gotowych postaci i bazy obrazków, płatne.

16 Photo Story 3 - tworzymy cyfrowe opowiadania.
Uczniowie po wysłuchaniu historyki przygotowali obrazki ilustrujące rożne sceny z opowiadania, pracowali samodzielnie, w parach, grupach.

17 Ustawiamy ruch obrazków i czas jego wyświetlania.

18 Możemy przygotować skrypt tego, co jest do przeczytania i nagrywamy.

19 Zapisujemy projekt i film.
Dodajemy gotowy utwór lub tworzymy muzykę z szablonu: wybieramy gatunek, nastrój, tempo, natężenie i rodzaj instrumentu. Zapisujemy projekt i film.

20 The Very Hungry Caterpillar
Film o głodnej gąsienicy: rysunki klasy I-III, lektor klasa V. The Very Hungry Caterpillar

21 Gdy mamy tylko 1 lekcję do dyspozycji
Kiedy nie korzystać, w jakich sytuacjach się nie sprawdza? Gdy mamy tylko 1 lekcję do dyspozycji Gdy kiepski sprzęt w szkole: brak mikrofonu, słuchawek, skanera

22 Książka, komiks czy film?

23 Odtworzenie opowiadania, zmodyfikowana bajka, szablon historyjki czy praca własna?
Grafika gotowa, zdjęcia czy ilustracje własne? Ilość stron czy nacisk na jakość? Pisanie jako ćwiczenie, środek do celu, przyjemność czy pisanie kreatywne? Efekty na stronie szkoły, wystawa na sciennej gazetce, gazetce szkolnej, udział w konkursie a może regal w bibliotece?

24 Poniżej inne użyteczne programy.
Dziękuje za uwagę! - Beata Zwierzyńska Poniżej inne użyteczne programy.

25 – tworzenie opowiadań z użyciem gotowych profesjonalnych rysunków, należy założyć konto, można założyć konto uczniom, łatwe zarządzanie kontami uczniów, dzielenie się opowiadaniami, tworzenie własnych i przeglądanie gotowych projektów bezpłatne, ściąganie projektów na komputer, druk np.: w PDF płatny. – tworzenie animowanych oraz audio legend i baśni, płatne 59 funtów na rok, przeglądanie gotowych projektów bezpłatnie. – możliwość stworzenia mini historyjki lub komiksu z własnego zdjęcia lub innego obrazka z serwisu flickr (po wpisaniu nazwy użytkownika konta flickr), wydaje się być bezpłatnym narzędziem, można drukować, wysyłać na maila, przesyłać na niektóre blogi. – tworzenie i mieszanie komiksów, dzielenie się nimi na portalach społecznościowych, drukowanie, ściąganie na dysk, drukowanie na gadżety itp. Narzędzie bezpłatne dla 1 osoby. Można wstawiać gotowe postaci, tła, sceny, własny lub gotowy tekst, zmieniać nastrój bohatera, dodawać przedmioty. Osoby niepełnoletnie proszone są o wpisanie maila rodzica i mają zablokowane konto.

26 – efektowne ale proste w obsłudze narzędzie do tworzenia komiksów, wymaga prostej rejestracji, bezpłatnie wstawiamy postaci, zmieniamy nastój, tło, napisy, przedmioty, miejsca i wiele innych. Możliwość publikacji, sprzedaży i wydrukowania. Opcja samodzielnego rysowania i wgrywania własnych zdjęć. – darmowa strona do tworzenia komiksów z gotowych postaci. Wybrana postać może mieć różne emocje, wielkość, kierunek, kolor tła, można dodać przedmioty. Komiks można drukować lub wysyłać na maila, duża sekcja gotowych do wydrukowania komiksów podzielonych na kategorie a także gotowe szablony, na których można dopisać własny tekst – prosty komiks z czarno-białych ludzików i stworków, nie wymagana jest rejestracja

27 płatne narzędzie tworzy avatary znajomych z facebooka, które można użyć w komiksie. Program powiązany z kontem na portalu społecznościowym. Twierdzi, że jest lepsze od Comic Life. Dostępne gotowe materiały edukacyjne – bezpłatnie. – tworzenie komiksów bez rejestracji, jednak zapisanie projektu wymaga logowania, proste narzędzie podobne do Comic Life. – efektowne narzędzie do krótkich i długich komiksów znanego wydawnictwa komiksów Marvel, szukamy przycisku 'Create your own comic' na górnym banerze i tworzymy własne dzieło. Oprócz tego strona to baza dużej ilości komiksów ze znanymi bohaterami. Bezpłatne użytkowanie, możliwość zapisania pliku na dysku i druku.


Pobierz ppt "TIK w szkole podstawowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google