Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 1 OOŚ dla spalarni w Bydgoszczy - studium przypadku Koncesja i fundusze UE – jak łączyć? Warsztaty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 1 OOŚ dla spalarni w Bydgoszczy - studium przypadku Koncesja i fundusze UE – jak łączyć? Warsztaty."— Zapis prezentacji:

1 Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 1 OOŚ dla spalarni w Bydgoszczy - studium przypadku Koncesja i fundusze UE – jak łączyć? Warsztaty dla beneficjentów projektów z sektora środowiska 4 listopada 2009 r.

2 Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 2 Tytuł i klasyfikacja projektu Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoskim Parku Przemysłowym Załącznik I dyrektywy 85/337 i I grupa przedsięwzięć wg prawa polskiego + obowiązkowa OOŚ

3 Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 3 Elementy procedury Raport: –dobry opis wariantów –wyczerpujące streszczenie nietechn. –niejasno o Naturze 2000 Uzgodnienia Udział społeczeństwa: –dwukrotny - bo zmiany w raporcie –2 rozprawy administracyjne –szeroka informacja w internecie –sporo uwag, wniosków i zastrzeżeń ze strony społeczeństwa

4 Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 4 Decyzja środowiskowa Pozytywnie wyróżniające się obszerne uzasadnienie Bardzo wyczerpujące odniesienie się do uwag społeczeństwa Obszerny opis procedury udziału społeczeństwa ale nie do końca jasny w zakresie terminów podawania do publicznej wiadomości Mało o Naturze 2000 (tylko, że "poza granicami")

5 Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 5 Ogólna ocena postępowania Procedura prawidłowa, wyczerpująca decyzja środowiskowa Niejasności odnośnie: –terminów podawania informacji do publicznej wiadomości –oddziaływania na Naturę 2000 (tu: naprawione przez zaświadczenie (deklarację) RDOŚ)

6 Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 6 Magdalena Bar Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy Prawo gospodarcze i ochrony środowiska sp. z o.o. ul. Uniwersytecka 1, 50-951 Wrocław www.jjb.com.pl


Pobierz ppt "Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy; www.jjb.com.pl 1 OOŚ dla spalarni w Bydgoszczy - studium przypadku Koncesja i fundusze UE – jak łączyć? Warsztaty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google