Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejscowość Krzyżowniki jest jednym z 12 sołectw w Gminie Kleszczewo. Pierwsza wzmianka na temat wsi pochodzi z 1389r. Krzyżowniki mogły należeć do joannitów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejscowość Krzyżowniki jest jednym z 12 sołectw w Gminie Kleszczewo. Pierwsza wzmianka na temat wsi pochodzi z 1389r. Krzyżowniki mogły należeć do joannitów."— Zapis prezentacji:

1

2 Miejscowość Krzyżowniki jest jednym z 12 sołectw w Gminie Kleszczewo. Pierwsza wzmianka na temat wsi pochodzi z 1389r. Krzyżowniki mogły należeć do joannitów poznańskich i stąd mogła by wywodzić się nazwa wsi. Znajdowało się tam grodzisko wymienione w 1438r, jako nasyp przy jeziorze. Zabudowa wsi rozwinięta jest wzdłuż drogi. Znajdują się wśród niej stare domy, najstarszy z nich jest dom nr.7 z 1909 roku. Przez teren miejscowości przebiega droga nazywana potocznie przez mieszkańców „NAPOLEONKĄ”. W okresie okupacji miejscowość nazywała się KREUZFELD

3

4 Pałac z 1ćw xx w nie posiada żadnej wartości zabytkowej, dlatego został przebudowany.

5

6

7

8

9

10


Pobierz ppt "Miejscowość Krzyżowniki jest jednym z 12 sołectw w Gminie Kleszczewo. Pierwsza wzmianka na temat wsi pochodzi z 1389r. Krzyżowniki mogły należeć do joannitów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google