Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twórcy Ludowi Paszyna… Prezentacja do projektu „Na szkle malowane” w ramach programu EtnoLog – Zaloguj się na ludowo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twórcy Ludowi Paszyna… Prezentacja do projektu „Na szkle malowane” w ramach programu EtnoLog – Zaloguj się na ludowo."— Zapis prezentacji:

1 Twórcy Ludowi Paszyna… Prezentacja do projektu „Na szkle malowane” w ramach programu EtnoLog – Zaloguj się na ludowo

2 Nasi rzeźbiarze Paszyn to malownicza miejscowość w południowej Polsce. W latach siedemdziesiątych stała się ona prężnym ośrodkiem sztuki ludowej. Mieszka i tworzy tu wielu artystów ludowych. Wśród nich jest Piotr Szczurek i Henryk Głód, których odwiedziliśmy w ich pracowniach rzeźbiarskich.

3 Piotr Szczurek.

4 Twórczość Piotra Szczurka Piotr Szczurek mieszka w Paszynie. Obecnie ma 45 lat. Już jako młody chłopak interesował się rzeźbiarstwem. Uczęszczał na różnego typu wystawy, po czym w wieku 20 lat sam zaczął rzeźbić. Głównym tematem Jego prac są postacie fantastyczne i religijne. Część Jego znanych rzeźb znajduje się w Muzeum w Paszynie oraz u niemieckich kolekcjonerów sztuki ludowej.

5 Prace Piotra Szczurka Grzyby

6 Papież Jan Paweł II

7 Bocian

8 Góral

9 Ptaki Gołębie

10 Henryk Głód

11 Twórczość Henryka Głoda Pan Henryk Głód także mieszka w Paszynie. Ma 90 lat. Od dziecka interesował się rzeźbiarstwem. Twórczość rozpoczął 35 lat temu. Najprawdopodobniej talent odziedziczył po swoim ojcu, który również wykonywał prace z drewna. Jego rzeźby mają tematykę religijną, są to postacie świętych, Prace Henryka są znane w całym kraju. Niektóre znajdują się w Muzeum w Paszynie oraz w galeriach ludowych w Niemczech.

12 Oto niektóre rzeźby pana Henryka Głoda Święta rodzina

13 Jan Paweł II

14 Św. Krzysztof

15 Prezentację wykonały do projektu „Na szkle malowane” w ramach programu EtnoLog – Zaloguj się na ludowo Jolanta Głód Opiekun: Iwona Gargas


Pobierz ppt "Twórcy Ludowi Paszyna… Prezentacja do projektu „Na szkle malowane” w ramach programu EtnoLog – Zaloguj się na ludowo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google