Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"— Zapis prezentacji:

1 II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Słupsku Hubert Pabis III B Małgorzata Szwajkowska

2 Trochę o akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września, który w tym roku przypada na 28 dzień miesiąca.Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Jak wykazała poprzednia edycja zarówno jedni jak i drudzy świetnie się przy tym bawią. Kraje z całego świata też uczestniczą w tej akcji edukacyjnej , np. Irlandia , Stany Zjednoczone , Portugalia , Nowa Zelandia bądź Austria.

3 "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".
Na czym to polega? Na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Ich skład tworzą uczniowie pod opieką osoby dorosłej. Możliwe są różne warianty najczęściej jednak to młodsi uczniowie przepytują starszych kolegów bądź dorosłych zgodnie z mottem: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Dużo emocji wywołują egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne MT. Stroną, która popisuje się znajomością tabliczki mnożenia mogą być przypadkowi przechodnie Dodatkowym aspektem są liczne przygotowania uczestników w zakresie transparentów, plakatów czy haseł, informujących o odbywającym się święcie matematycznym.

4 Kto jest organizatorem?
1. Organizator Główny - Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. 2. Organizatorzy Lokalni - placówki edukacyjne, które organizują obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia na swoim terenie lub w swojej miejscowości. 3. Organizatorzy Rodzinni - osoby, które organizują egzaminy z Tabliczki Mnożenia w gronie rodzinnym i znajomych.

5 Kto może zostać egzaminatorem lokalnym bądź rodzinnym?
Każda placówka edukacyjna - szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia oraz organizacje pozarządowe może zostać egzaminatorem lokalnym , natomiast każda osoba może zostać egzaminatorem rodzinnym - jest to świetna okazja do spotkania kilku rodzin z dziećmi.

6 Jak i gdzie przeprowadzane są egzaminy?
Wśród metod zaproponowanych przez Głównego Organizatora wyróżnia się: losowanie pytań, odpowiadanie słowne oraz odpowiedzi na karty matematyczne „Tabliczka Mnożenia”. Podczas I WMTday 2011 Organizatorzy Lokalni wielokrotnie wykazywali się niezwykłą pomysłowością w wymyślaniu różnych ciekawych zabaw, konkursów i zawodów.Miejsce przeprowadzania egzaminów ustala Organizator Lokalny i Rodzinny. Mogą to być: szkoła, park, dom, galeria handlowa, ogródek, wspólne miejsce spotkań.

7 EDUKACJA-ZABAWA-INTEGRACJA
Tegoroczna – II edycja akcji odbędzie się pod hasłem: EDUKACJA-ZABAWA-INTEGRACJA

8 Dlaczego edukacja? Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno młodzież jak i dorosłych w zakresie tabliczki mnożenia.

9 Dlaczego zabawa? Edukacja matematyczna jest efektywniejsza gdy jest połączona z zabawą. Akcja dostarcza jej bardzo wiele. Poczynając od przygotowania transparentów, plakatów przez wystrój klas, stanowisk egzaminacyjnych aż po samo uczestnictwo w akcji. Wielka frajdą dla uczniów jest egzaminowanie starszych kolegów czy dorosłych. Rola egzaminatora jest dla nich bardzo ważna.

10 Dlaczego integracja? W organizację tego Dnia zaangażowani są nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także ich rodziny. Akcja pozwala na integrację osób starszych z młodszymi oraz tych, którzy wcześniej się nie znali zarówno w trakcie przygotowań do Obchodów WMTDay 2012, jak i w ich trakcie.

11 A teraz trochę o akcji w Słupsku

12 Dnia 28 września 2012 r. uczniowie klasy III B z Gimnazjum r 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Słupsku wzięli udział w akcji "Młodzi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają" w ramach II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Pierwsza grupa (pod okiem pani Ewy Siwiec) udała się do Ratusza, druga (wraz z panią Małgorzatą Topką) poszła do siedziby Głosu Pomorza, uczniowie trzeciej i czwartej grupy (pod nadzorem pani Małgorzaty Szwajkowskiej) sprawdzali znajomość mnożenia na ulicach miasta, natomiast czwarta grupa, z panią Małgorzatą Korejwo, przepytywała słupszczan w urzędach mieszczących się przy ul. Jana Pawła II. Łącznie odpytano aż 122 osoby, z czego 114 razy (93,4%) uczniowie mieli przyjemność wręczenia certyfikatu znajomości tabliczki mnożenia. Tak wysoki wynik bez wątpienia świadczy o tym, że Słupsk bardzo dobrze zna tabliczkę mnożenia. Warto także wspomnieć, że grupy, które udały się do siedziby Głosu Pomorza oraz do Ratusza trafiły na strony internetowe tych instytucji.

13 A oto artykuł , który pojawił się na stronie Głosu Pomorza

14 Komentarze internautów
„Bo gimnazjaliści potrafią być mili. A to dobre sprawdzenie własnej pamięci.” Mietek „Szkoda, że aż tyle osób nie było chętnych sprawdzić się z tabliczki mnożenia.” Grzegorz „Bardzo fajna akcja. Młodzież sympatyczna. Nic nie było na siłę, zdobyłem certyfikat.” on24

15 A oto artykuł z serwisu miejskiego:

16 Galeria zdjęć:

17 Koniec


Pobierz ppt "II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google