Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. JANUSZA KORCZAKA W MYSŁOWICACH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. JANUSZA KORCZAKA W MYSŁOWICACH"— Zapis prezentacji:

1 ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. JANUSZA KORCZAKA W MYSŁOWICACH
MYSŁOWICE, Plac Wolności 3 tel./fax.: (032) ŚNIADANIE DAJE MOC

2 TO WŁAŚNIE MY – IIB CZYLI:
TO WŁAŚNIE MY – IIB CZYLI: NATALIA SYLWIA BARTOSZ DAWID DENIS DOMINIK

3 ……. jesteśmy uczniami Zespołu Szkół Specjalnych im
…….jesteśmy uczniami Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach. Tworzymy zespół edukacyjno – terapeutyczny. Do udziału w akcji „Śniadanie daje moc” namówiła nas pani Zosia- wychowawca naszej klasy. Szczerze mówiąc nie musiała jakoś długo nas przekonywać bo każdy z nas to taki śniadaniowy łasuch  i dobrze wiemy, że zawsze rano warto coś przekąsić, aby mieć siły na cały dzień. Wspólnie z panią Zosią i panią Anią-wychowawcą świetlicy, zrobiliśmy sześć z dwunastu zaproponowanych tematów. Nasza klasa dzielnie uczestniczyła we wszystkich doświadczeniach, z których relację przedstawiamy w tej oto prezentacji. Choć wiele rzeczy potrafimy robić sami to niestety poukładanie wszystkiego w prezentacji było dla nas zbyt trudne dlatego poprosiliśmy o pomoc panią Anię i panią Zosię, a my pomagaliśmy na ile tylko potrafiliśmy. ZAPRASZAMY NA POKAZ SLAJDÓW-ŚNIADANIE DAJE MOC

4 DOŚWIADCZENIE II MLEKO, JOGURTY I SERY TO PODPORA MOCNYCH KOŚCI

5 DOŚWIADCZENIE III ZAWSZE MYJ RĘCE PRZED POSIŁKIEM

6 DOŚWIADCZENIE IV PIĘĆ POSIŁKÓW DZIENNIE W CIĄGU DNIA JEST NA PIĄTKĘ

7 DOŚWIADCZENIE VII PAMIĘTAJ O KASZACH, JEDZ CHLEB NIE BUŁECZKI

8 DOŚWIADCZENIE X KOLACJE ZJADAJ WIECZOREM, NIE TUŻ PRZED SNEM

9 DOŚWIADCZENIE XII RUCH BEZ OGRANICZEŃ SŁODYCZE Z UMIAREM.

10 Dzięki ciekawym doświadczeniom jakie wspólnie robiliśmy, wiemy już jak zdrowo się odżywiać i co trzeba robić przygotowując posiłki. Wiemy jak ważne i smaczne są jogurty i sery, zawsze myjemy ręce zanim coś zjemy. Pałaszujemy ze smakiem pięć posiłków dziennie i nawet polubiliśmy kaszę ;-) . Kolację jemy wieczorem, a nie tuż przed położeniem się spać. Oczywiście staramy się być też bardziej aktywni, a słodycze…mmm  jemy z umiarem. Wszystko to czego się dowiedzieliśmy podczas doświadczeń przeprowadzanych z Panią Zosią i z Panią Anią postanowiliśmy smacznie wykorzystać. Sami przyrządziliśmy przepyszne kanapki oraz „zdrowy pucharek” czyli owocowe co nieco. Było naprawdę pysznie, a takie lekcje to prawdziwa przyjemność dla takich łasuchów jak my hi hi 

11 Dzień wcześniej upiekliśmy pyszny wielozbożowy chleb w super maszynie jaką mamy w szkole.
A w czwartek od samego rana rozpoczęliśmy wielkie przygotowania. Oczywiście najpierw umyliśmy ręce i ubraliśmy fartuszki. Umyliśmy też wszystkie warzywa i owoce.

12 Przygotowaliśmy pyszne kanapki z sałatą, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką, szczypiorem, kiełkami serem i wędliną MNIAM!!! Ale były pyszne Nasze kanapki zachwyciły również obie Panie Dyrektor.

13 Ale śniadanie to nie tylko kanapki, przygotowaliśmy również sok ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców. Oraz „pyszny puchar” przygotowany z owoców, mussli, polany jogurtem naturalnym i ozdabiany zbożową kanapką „Mleczny start”.

14 Pamiętamy: do szkoły przychodzimy po śniadaniu i ze śniadaniem  ponieważ doskonale wiemy, że bez niego jesteśmy osłabieni. Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. JANUSZA KORCZAKA W MYSŁOWICACH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google