Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wybrane techniczne rozwiązania zwiększające komfort osób niewidomych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wybrane techniczne rozwiązania zwiększające komfort osób niewidomych"— Zapis prezentacji:

1 Wybrane techniczne rozwiązania zwiększające komfort osób niewidomych

2 BraillePen i BraillePen 12

3 Komputer kieszonkowy dla niewidomych
BraillePen Komputer kieszonkowy dla niewidomych

4 BraillePen Pierwsze na świecie rozwiązanie umożliwiające niewidomym korzystanie z dostępu do informacji w dowolnym miejscu. Całkowicie nowa konstrukcja oparta o bezprzewodową łączność Bluetooth® zapewnia niespotykane dotąd możliwości. Wykorzystanie najdynamiczniej rozwijanego systemu dla urządzeń kieszonkowych Windows Mobile® daje gwarancję rozwoju.

5 BraillePen Specjalnie zaprojektowane Oprogramowanie w komputerze kieszonkowym odczytuje zgromadzone dane za pomocą mowy syntetycznej. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu możliwe jest używanie BraillePena® z innymi klawiaturami. Dostęp do podstawowych funkcji urządzenia  zapewniają klawisze palmtopa bez konieczności wykorzystywania zewnętrznej bezprzewodowej klawiatury.

6 BraillePen Rozwiązanie to zapewnia szybki i łatwy dostęp do informacji, prosta jej wymiana z komputerem stacjonarnym lub z internetem, stanowi o możliwości zdobywania wiedzy przez niewidomego właściciela BraillePena®.

7 BraillePen Możliwość zastosowania słuchawek daje możliwość odsłuchiwania wypowiadanych przez syntezator informacji, co zapewnia dyskrecję i komfort pracy. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu z klawiaturą BraillePen®, komputer kieszonkowy można trzymać w kieszeni –należy wtedy pracować ze słuchawką.

8 BraillePen Klawiatura BraillePen® może się łączyć z wieloma innymi urządzeniami dostępnymi teraz i w przyszłości na rynku. Może być także wykorzystywana zamiast klawiatury komputerowej. Po zainstalowaniu sterownika dostępnego na stronie internetowej klawiatura BraillePen może współpracować z każdym komputerem wyposażonym w moduł BlueTooth oraz system operacyjny Windows XP lub wyższy.

9 Zawartość zestawu: klawiatura brajlowska zasilacz przewód zasilający
komputer przenośny PDA oprogramowanie BraillePen słuchawki smycz instrukcja obsługi

10 Dane techniczne: wymiary klawiatury brajlowskiej: 22 x 150 x 68 mm
waga klawiatury brajlowskiej: 130 g zasilanie klawiatury brajlowskiej: akumulator wewnętrzny ładowany poprzez gniazdo w tylnej części obudowy złącze: Bluetooth®

11 Jako skuteczne rozwiązanie dla osób niewidomych
BraillePen 12 Jako skuteczne rozwiązanie dla osób niewidomych

12 BraillePen 12 jest to pierwsze na świecie rozwiązanie umożliwiające odczyt i zapis brajlowski w tak małym urządzeniu. Konstrukcja oparta o bezprzewodową łączność Bluetooth® zapewnia możliwość sterowania i odczytu z komputera kieszonkowego, telefonu komórkowego i wielu innych nowoczesnych urządzeń.

13 Braillepen posiada 12 znakowy wyświetlacz brajlowski oraz 6 punktową klawiaturę brajlowską. Klawiatura wyposażona jest dodatkowo w klawisze Spacja, Shift i Ctrl. Wyświetlacz brajlowski posiada dwa klawisze do przewijania wyświetlanej zawartości bez konieczności odrywania palców od czytanego tekstu. Urządzenie posiada również manipulator (joystick), który wykorzystywany jest do nawigacji.

14 BraillePen 12, w połączeniu z Smartphonem lub iPhonem, posiada następujące funkcje:
notatnik podręczna biblioteczka z książkami odtwarzacz plików muzycznych poczta elektroniczna lista kontaktów (książka adresowa) kalkulator kalendarz-terminarz lista zadań do wykonania dyktafon i wiele innych

15 Dane techniczne: wymiary BraillePen 12: 27 x 150 x 95 mm waga: 235 g
zasilanie: akumulator wewnętrzny, ładowany poprzez gniazdo w tylnej części obudowy czas ładowania baterii terminala brajlowskiego: 3-5 h czas pracy terminala brajlowskiego na wpełni naładowanej baterii: 5-8 h (w zależności od intensywności pracy) złącze: Bluetooth wymiary opakowania: 75 x 355 x 290 mm

16 Zestaw zawiera: terminal brajlowski BraillePen 12,z 12 znakowym wyświetlaczem zasilacz przewód zasilający smartphone (Nokia E52 z oprogramowaniem talks) lub iPhone etui smycz instrukcje

17 BraillePen – sugerowana cena przez dystrybutora – 1299 zł BraillePen 12 - Sugerowana cena przez dystrybutora 6499 zł

18


Pobierz ppt "Wybrane techniczne rozwiązania zwiększające komfort osób niewidomych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google