Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Edyta Bochenek Izabela Skorupa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Edyta Bochenek Izabela Skorupa"— Zapis prezentacji:

1 Edyta Bochenek Izabela Skorupa
Niemcy Edyta Bochenek Izabela Skorupa

2 Godło i flaga Niemiec Herb Niemiec przedstawia czarnego orła z czerwonym dziobem i szponami tegoż koloru, na złotej tarczy. Skrzydła orła uniesione są do wysokości głowy, jednocześnie mając skierowane w dół lotki. Flaga Niemiec jest prostokątem podzielonym na trzy poziome pasy jednakowej wielkości: czarny, czerwony i złoty, o proporcjach 3:5.

3 Brama Brandenburska – wizytówka Berlina
Zbudowana w XVIII w. Brama jest z kwadrygą i wieńczącą ją boginią Nike. Od Bramy rozpoczęło się w 1961 r. budowanie muru berlińskiego i od Bramy jego burzenie w 1989 r.

4 Kościół Pamięci w Berlinie
W 1943 r. na kościół Pamięci Cesarza Wilhelma spadły bomby. Z kościoła zachowała się tylko wieża. W 1961 r. wzniesiono nowy kościół. Zrujnowana wieża pozostała jako swoisty pomnik wojny.

5 Pałac w Charlottenburg
Został wzniesiony w Berlinie w 1695 roku dla żony Fryderyka I. Stał się letnią rezydencją władców pruskich. W Muzeum Archeologicznym znajdują się skarby Troi, odkrytej przez H. Schliemanna.

6 Ogród botaniczny w Berlinie
Jest trzecim co do wielkości ogrodem botanicznym świata. Przy ogrodzie znajduje się Muzeum Botaniczne. Wielkie wrażenie robi rosnący w wielkiej szklarni olbrzymi bambus o wysokości 25 m, średnicy 15 cm.

7 Sony Center w Berlinie Budowę tego zespołu architektonicznego biurowców i budowli użyteczności publicznej ukończono w 2000 roku. Podobna do namiotu przeszklona ogromna kopuła lśni w dzień słonecznym światłem.

8 Zamek Neuschwanstein To dawna siedziba króla Ludwika II Bawarskiego.
Wydał on fortunę na spełnienie swoich marzeń z dzieciństwa. Zamek stał się znakiem firmowym wytwórni Walta Disneya.

9 Parki Narodowe nad Morzem wattowym
Akwen, pomimo nazwy nie będący morzem, obejmuje przybrzeżne wody Zatoki Niemieckiej. Ze względu na swoje unikatowe walory przyrodnicze, cały obszar Morza Wattowego jest obecnie objęty ochroną.

10 Zwinger w dreźnie Jedna z najbardziej znaczących budowli późnobarokowych w Europie. Warte zobaczenia są zbiory porcelany chińskiej z XV wieku oraz znane w całych Niemczech wyroby porcelanowe z Miśni.

11 Pałac i Park Sanssouci w poczdamie
Znajduje się tutaj letnia rezydencja cesarza Fryderyka Wielkiego, którą nazwał Sanssouci (franc. bez zmartwień). Park zajmuje 298 ha. To wspaniałe miejsce spacerów.

12 Bamberg Miasto ma barokową zabudowę.
Stary ratusz wybudowano na palach nad rzeką Regnitz, a Starówka położona jest na obu jej brzegach. Całe miasto rozpościera się na siedmiu wzgórzach.

13 Norymberga To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Tworzył tu Wit Stwosz. Jego grupę rzeźb pt. Zwiastowanie Najświętszej Marii Pannie możemy podziwiać w kościele św. Wawrzyńca.

14 Marienplatz w Monachium
W południe turyści gromadzą się pod budynkiem ratusza, by podziwiać zegar z ruchomymi marionetkami oraz kurantem.


Pobierz ppt "Edyta Bochenek Izabela Skorupa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google