Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Edyta Bochenek Izabela Skorupa.  Herb Niemiec przedstawia czarnego orła z czerwonym dziobem i szponami tegoż koloru, na złotej tarczy. Skrzydła orła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Edyta Bochenek Izabela Skorupa.  Herb Niemiec przedstawia czarnego orła z czerwonym dziobem i szponami tegoż koloru, na złotej tarczy. Skrzydła orła."— Zapis prezentacji:

1 Edyta Bochenek Izabela Skorupa

2  Herb Niemiec przedstawia czarnego orła z czerwonym dziobem i szponami tegoż koloru, na złotej tarczy. Skrzydła orła uniesione są do wysokości głowy, jednocześnie mając skierowane w dół lotki.  Flaga Niemiec jest prostokątem podzielonym na trzy poziome pasy jednakowej wielkości: czarny, czerwony i złoty, o proporcjach 3:5.

3  Zbudowana w XVIII w.  Brama jest z kwadrygą i wieńczącą ją boginią Nike.  Od Bramy rozpoczęło się w 1961 r. budowanie muru berlińskiego i od Bramy jego burzenie w 1989 r.

4  W 1943 r. na kościół Pamięci Cesarza Wilhelma spadły bomby.  Z kościoła zachowała się tylko wieża.  W 1961 r. wzniesiono nowy kościół.  Zrujnowana wieża pozostała jako swoisty pomnik wojny.

5  Został wzniesiony w Berlinie w 1695 roku dla żony Fryderyka I.  Stał się letnią rezydencją władców pruskich.  W Muzeum Archeologicznym znajdują się skarby Troi, odkrytej przez H. Schliemanna.

6  Jest trzecim co do wielkości ogrodem botanicznym świata.  Przy ogrodzie znajduje się Muzeum Botaniczne.  Wielkie wrażenie robi rosnący w wielkiej szklarni olbrzymi bambus o wysokości 25 m, średnicy 15 cm.

7  Budowę tego zespołu architektonicznego biurowców i budowli użyteczności publicznej ukończono w 2000 roku.  Podobna do namiotu przeszklona ogromna kopuła lśni w dzień słonecznym światłem.

8  To dawna siedziba króla Ludwika II Bawarskiego.  Wydał on fortunę na spełnienie swoich marzeń z dzieciństwa.  Zamek stał się znakiem firmowym wytwórni Walta Disneya.

9  Akwen, pomimo nazwy nie będący morzem, obejmuje przybrzeżne wody Zatoki Niemieckiej.  Ze względu na swoje unikatowe walory przyrodnicze, cały obszar Morza Wattowego jest obecnie objęty ochroną.

10  Jedna z najbardziej znaczących budowli późnobarokowych w Europie.  Warte zobaczenia są zbiory porcelany chińskiej z XV wieku oraz znane w całych Niemczech wyroby porcelanowe z Miśni.

11  Znajduje się tutaj letnia rezydencja cesarza Fryderyka Wielkiego, którą nazwał Sanssouci (franc. bez zmartwień).  Park zajmuje 298 ha.  To wspaniałe miejsce spacerów.

12  Miasto ma barokową zabudowę.  Stary ratusz wybudowano na palach nad rzeką Regnitz, a Starówka położona jest na obu jej brzegach.  Całe miasto rozpościera się na siedmiu wzgórzach.

13  To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie.  Tworzył tu Wit Stwosz.  Jego grupę rzeźb pt. Zwiastowanie Najświętszej Marii Pannie możemy podziwiać w kościele św. Wawrzyńca.

14  W południe turyści gromadzą się pod budynkiem ratusza, by podziwiać zegar z ruchomymi marionetkami oraz kurantem.


Pobierz ppt "Edyta Bochenek Izabela Skorupa.  Herb Niemiec przedstawia czarnego orła z czerwonym dziobem i szponami tegoż koloru, na złotej tarczy. Skrzydła orła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google