Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jestem przyjacielem lasu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jestem przyjacielem lasu"— Zapis prezentacji:

1 Jestem przyjacielem lasu

2 Czym dla mnie jest las ? Miejscem wypoczynku.
Środowiskiem życia wielu gatunków roślin, zwierząt i ptaków, które mogę podziwiać podczas pobytu w lesie. Drzewa stwarzają odpowiednie warunki do życia dla roślin i zwierząt. Stanowią najwyższą i najdłuższą warstwę lasu. W lesie zbierać możemy smaczne i zdrowe owoce np. jagody, maliny, poziomki, jeżyny. Las jest największym źródłem dostarczania niezbędnego do życia tlenu.

3 Jak zapobiegam niszczeniu lasu?
Nie płoszę zwierząt i ptaków - zawsze w lesie staram się być cicho. Nigdy nie bawię się ogniem i nie rozpalam sam ogniska. Nie wyrzucam śmieci do lasu. Nie łamię gałęzi.

4 Nie zanieczyszczam lasu
Niektórzy ludzie pozbywają się śmieci wyrzucając je do lasu - zanieczyszczają ten cenny przyrodniczo obszar. Zanieczyszczony las Piękny i zdrowy las

5 Likwiduję „dzikie wysypiska”
Uczestniczę w corocznych akcjach Sprzątanie Świata Wraz z kolegami i koleżankami, od zerówki do dziś – zebraliśmy tego paskudztwa tony! O zgrozo! NADAL TAM SĄ!!!

6 To sprawka tego kto rozpalił ognisko!
Nie rozpalam ognisk Ognisk nie wolno rozpalać w lesie, ponieważ może dojść do pożaru, co wyjałowi glebę i uśmierci wszystkie żyjące w niej zwierzątka. To sprawka tego kto rozpalił ognisko!

7 Nie przyczyniam się wymarcia lasów
W moim domu nie pali się w plastików Do szkoły jeżdżę rowerem, a gdy jest zimno autobusem nie łamię gałęzi i nie niszczę młodych drzew

8 Nie zagrażam leśnym zwierzętom
Kłusownicy polują na zwierzęta, zakładają sidła i wnyki zmniejszając e populację wielu gatunków zwierząt.

9 Jestem „przyjacielem lasu”
Wiem jaką wartością jest las, jak ważną rolę odgrywa w życiu moim i innych istot żywych. Znam zasady jego ochrony i zawsze będę odpowiednio reagował jeśli ktoś będzie przy mnie łamał te zasady. Jeżeli ktoś chce być „PRZYJACIELEM LASU” to też musi stosować się do tych zasad. Na moim facebooku będę zamieszczał informacje dotyczące ochrony lasów.

10 Autor: Mateusz Serafin kl. IV SP 6 Tarnobrzeg


Pobierz ppt "Jestem przyjacielem lasu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google