Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kamienie milowe technologii z punktu widzenia chemika Innowacje w chemii, inżynierii i elektronice od końca XiX wieku po dzień dzisiejszy pozwalają nam.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kamienie milowe technologii z punktu widzenia chemika Innowacje w chemii, inżynierii i elektronice od końca XiX wieku po dzień dzisiejszy pozwalają nam."— Zapis prezentacji:

1 Kamienie milowe technologii z punktu widzenia chemika Innowacje w chemii, inżynierii i elektronice od końca XiX wieku po dzień dzisiejszy pozwalają nam pozostawać w kontakcie ze sobą niezależnie w kt ó rej części świata się znajdujemy. Na przestrzeni jednego wieku styl naszego życia drastycznie się zmienił: z rolniczego na przemysłowy; edukacja przestała być przywilejem jedynie najbogatszych klas społecznych, a badania i rozw ó j naukowy stał się częścią życia. W konsekwencji nowy strumień pomysł ó w informacji, nowych material ó w spowodował istotną zmianę społeczną. Liczne osiągnięcia chemii i technologii chemicznej przyczyniły się do rozwoju technologii informacyjnej i komunikacji oraz nowych narzędzi, kt ó re obecnie wykorzystujemy do zdobywania, przechowywania i udostępniania informacji. Komunikacja bezprzewodowa i łączą optyczne są bazą dla rozwoju społeczeństwa opartego na internecie. Dzięki odkryciom chemii krzemu oraz specjalistycznym polimerom możliwe było zbudowanie mikroprocesor ó w. Filmy, telewizja i fotografia – wszystkie zawdzięczają chemii to, że mogą być przchowywane przez długi czas bez utraty jakości. Sukcesem chemii jest r ó wnież to, że członkowie rodzin, kt ó rzy znajdują się w r ó żnych krajach na świecie, wciąż mogą mieć ze sobą kontakt. II.1 Postępy w komunikacji Rozw ó j telefonii Komunikacja bezprzewodowa Technologia faksowa i kserografia Lasery i światłowody II.2. Technologia komputerowa Ewolucja komputer ó w Technologia p ó łprzewodnik ó w Chipy krzemowe i układy scalone Monitory i technologie wyświetlania Składowanie informacji Satelity komunikacyjne II.3. Rozw ó j rozrywki Kino Telewizja Fotografia II.4. Innowacje w elektronice Rozw ó l elektroniki użytkowej Zaawansowane materiały syntetyczne Tranzystory Technologia informacyjna i komunikacja

2 II. Technologia informacyjna i komunikacja A. Graham Bell Plakat pierwszego pełnometrażowego filmu, The Jazz Singer, z synchronizowanymi śpiewem i dialogami Philo T. Farnsworth i kineskop ENIAC Pierwszy tranzystor Pierwszy układ scalony Chip krzemowy Telstar Kodak-Instamatic Procesor bit Intela Instalacja światłowod w centrum Chicago Chronologia: 1876 Alexander Graham Bell wykonuje pierwszą rozmowę telefoniczną Bracia Warner kręcą pierwszy film z synchronizowaną muzyką i efektami dźwiękowymi 1926 Pierwsza dwukierunkowa rozmowa przeprowadzona przez Ocean Atlantycki Philo T. Farnsworth nadaje pierwszy obraz telewizyjny z użyciem kineskopu z działem elektronowym (CRT) Uruchomiony zostaje ENIAC, pierwszy elektroniczny cyfrowy komputer. Posiadający węgierskie korzenie John von Neumann brał udział w modyfikowaniu matematyczno-logicznych szczeg ó ł ó w ENIAC-u W Bell Telephone Laboratories wynaleziony zostaje pierwszy tranzystor Reynold Johnson wynajduje pierwszy dysk twardy Jack Kilby z Texas Instruments wynajduje układ scalony (IC) Pojawiają się chipy krzemowe Na orbitę zostaje wysłany Telstar, pierwszy aktywny satelita komunikacyjny 1961 Eastman Kodak wprowadza popularne aparaty fotograficzne serii Instamatic wykorzystujące rolki filmu Intel wprowadza sw ó j popularny mikroprocesor bit do powszechnego użytku 1977 W Chicago testowany jest pierwszy komercyjny system komunikacji światłowodowej Telefony kom ó rkowe zyskują popularność po odkryciu automatycznego przełączania komunikacji bezprzewodowej pomiędzy kom ó rkami Płyty I czytniki CD-ROM (compact-disc-read- only memory) zostają wprowadzone do użytku.


Pobierz ppt "Kamienie milowe technologii z punktu widzenia chemika Innowacje w chemii, inżynierii i elektronice od końca XiX wieku po dzień dzisiejszy pozwalają nam."

Podobne prezentacje


Reklamy Google