Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat….

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja na temat…."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja na temat…

2 …Marka Kamińskiego i jego podróż po świecie

3 "Trzeba wierzyć, że to co się robi ma sens, że naprawdę się tego chce"
Marek Kamiński polski podróżnik, polarnik, przedsiębiorca. Założyciel i współtwórca firmy Gama San. Urodził się r. w Gdańsku, wychował się na Pomorzu, a liceum ogólnokształcące ukończył w Koszalinie (II LO im. Władysława Broniewskiego). Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. "Zobaczyłem dużo filmów, ale najbardziej ciągnęło mnie coś, tylko jeszcze nie wiedziałem co to jest, gdzie tego szukać"

4 Najsłynniejsza wyprawa Marka Kamińskiego na
Biegun Północny Swoją wyprawę opisałem w książce: „Moje Bieguny” Ale co zostawić, a co wziąć na pierwszy rzut. Czy zostawić namiot rozłożony i rzeczy w namiocie, czy namiot wziąć ze sobą i od razu rozbić tam. (...) Ta cała operacja będzie trochę ryzykowna, może się zdarzyć gwałtowne załamanie pogody. (...)” „W nocy namiot chodził w te i we w te od wiatru. (...) Odczułem przez śpiwór, że słońce przestało grzać, zrobiło się zimniej. Wiatr tak wieje, że aż hula po śpiworze i w śpiworze zimno. (...) Nie wiem jeszcze jak pokonać najbardziej stromy odcinek. Być może na dwa razy, zostawię część rzeczy, potem wrócę i pojadę z tym co zostało.

5 Marek Kamiński i Grenlandia
:00 UTC Temperatura: 1 oC Temperatura odczuwalna: -5 oC Wilgotność: 81% Wiatr: północny, 14,5 km/h Ciśnienie: 999 hPa Warunki: słaby śnieg Widzialność: 10 kilometrów :50 UTC Temperatura: 1 oC Temperatura odczuwalna: -7 oC Wilgotność: 54% Wiatr: północny, 16,1 km/h Ciśnienie: 1005 hPa Warunki: czyste niebo Widzialność: 75 kilometrów ...jesteśmy 150 kilometrów od brzegów Grenlandii, na wysokości m na czpie lądolodu. Jest stopni, hula wiatr, jest zimno. Jest głęboki śnieg, czasem po kolana, a nawet po pas.

6 Upał mi trochę dokuczał na
Pustyni Gibsona Już 7 sierpnia, uczestnicy wyprawy zobaczyli pasmo górskie w kierunku którego zmierzali. Dotarli do osady Aborygenów. (...) Widać w niej zetknięcie się dwóch tak odmiennych kultur i olbrzymi wpływ naszej cywilizacji. Wyprawa trwała 46 dni, rozpoczęła się w okolicy słonego jeziora Disappointment, a zakończyła się w Kintore, położonym nieopodal pasma górskiego Kintore. 9 sierpnia o godzinie 15:00 czasu północnoaustralijskiego uczestnicy wyprawy Ziemia – Marek, Marc i Edmond - dotarli do osady aborygeńskiej Kintore – celu wyprawy

7 Solo Transarctica 15 listopada 1996 r. Marek kamiński rozpoczął próbę samotnego i bez pomocy z zewnątrz, pierwszego w historii przejścia w poprzek antarktydy. Wyprawa Marka z 2 tygodniowym opóźnieniem spowodowanym złą pogodą. Po 56 dniach, 14 stycznia 1997 roku Marek Kamiński po raz drugi w życiu zdobył Biegun Południowy.

8 Na Atlantyku piątek, : Skipper i załoga mają optymistyczne nastroje. Pomimo wszystkich awarii mogą być zadowoleni z dotychczasowego przebiegu rejsu i uzyskanego czasu sobota, : POLPHARMA WARTA żegluje od wczoraj bez masztu! Powinna jednak dopłynąć do San Salvador w niedzielę.

9 U Źródeł Amazonki Amazonka, Rio Amazonas, rzeka w Ameryce Południowej przepływacąca przez Peru i Brazylię. Największa rzeka na świecie pod względem powierzchni dorzecza i zasobności wód, druga po Nilu pod względem długości. Powstaje z połącznie rzek Ukajali i Marańón. Długość 6400 km lub wg innych źródeł 6296 km. Powierzchnia dorzecza: 7,2 mln km2. Dugość 6400 km lub wg innych źródeł 6296 km. Powierzchnia dorzecza: 7,2 mln km2. Przepływ m3/s, według innych danych m3/s lub m3/s, maksymalnie m3/s. Źródła w Andach Peruwiań- skich na wysokości 5597 m n.p.m. W górnym biegu na odcinku ok. 700 km, płynie w głębokiej śródgórskiej dolinie tworząc liczne przełony i wodospady

10 Tu są widoczne zmagania naszego polarnika na oblodzonej trasie.
“...Widoki gór byly wspaniałe. Tu dopiero zobaczyłem, że świat jest jednym wielkim wyzwaniem...” “Zmagania z górą to nie zabawa”

11 KONIEC…


Pobierz ppt "Prezentacja na temat…."

Podobne prezentacje


Reklamy Google