Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała Kinga Bielak.  Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień, przebiegający z północnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała Kinga Bielak.  Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień, przebiegający z północnego."— Zapis prezentacji:

1 Wykonała Kinga Bielak

2  Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień, przebiegający z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód do Lwowa. Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej.

3  Znajduje się w południowo- wschodniej Polsce i zachodniej Ukrainie.

4

5 Roztocze to region z atrakcyjnymi, wyj ą tkowymi, unikatowymi miejscami godnymi zwiedzenia, a s ą to m.in.:  Rezerwat „Czartowe Pole” na południe od Józefowa – niesamowite szumy (progi rzeczne, szypoty) na rzece Sopot oraz ruiny dawnej papierni Zamoyskich; „szumiąca” rzeka to także Tanew w okolicach Suśca;

6  Florianka – niewielka osada na terenie RPN (na południe od Zwierzyńca), gdzie prowadzona jest hodowla konika polskiego; mieści się tu także muzeum „Izba Leśna” ;  Górecko Kościelne – inna niewielka osada k. Józefowa, ze starym, zabytkowym modrzewiowym kościołem oraz kapliczką na rzeczce Szum; przy drodze do niej stoją drewniane stacje drogi krzyżowej oraz wyjątkowe dęby; także znane miejsce imprez kulturalnych;

7 Guciów – tu można odwiedzić starą zagrodę- muzeum ( Zagroda Guciów ) z budynkami (chałupa, obora, stodoła) z XIX i pocz. XX wieku; w okolicach znalezione zostały także ślady dinozaurów!

8

9

10

11

12  http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Roztocze http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Roztocze  https://www.google.pl/search?q=wikipedia&oq=wikipedia&aqs=chrome..69i57j69i65j0l4.411 0j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8#q=gdzie+le%C5%BCy+roztocze https://www.google.pl/search?q=wikipedia&oq=wikipedia&aqs=chrome..69i57j69i65j0l4.411 0j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8#q=gdzie+le%C5%BCy+roztocze  http://www.witajwpodrozy.pl/inspiracje/okolice-zamoscia-i-roztocze.html http://www.witajwpodrozy.pl/inspiracje/okolice-zamoscia-i-roztocze.html  %252Fobrazy%252FBORPL%252F20_Zamosc.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.witajwpod rozy.pl%252Finspiracje%252Fokolice-zamoscia-i-roztocze.html%3B602%3B704

13


Pobierz ppt "Wykonała Kinga Bielak.  Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień, przebiegający z północnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google