Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? Ten, kto dba o jego mieszkańców, nie robi hałasu. Kto kocha przyrodę, łąki i lasy? To właśnie ja, uczeń piątej klasy. „Niezwykła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? Ten, kto dba o jego mieszkańców, nie robi hałasu. Kto kocha przyrodę, łąki i lasy? To właśnie ja, uczeń piątej klasy. „Niezwykła."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu? Ten, kto dba o jego mieszkańców, nie robi hałasu. Kto kocha przyrodę, łąki i lasy? To właśnie ja, uczeń piątej klasy. „Niezwykła przyja źń ”

2 Las tajemnic kryje wiele, przychodzę do niego w każdą niedzielę. Z rodziną spędzam tu wolny czas, zachęcam do tego każdego z was.

3 Gałęzi nie łamię, szyszek nie zrywam, piękno przyrody tutaj odkrywam.

4 Przepiękne krzewy i rośliny tu rosną, swym widokiem cieszą już wczesną wiosną.

5 Uwielbiam obserwować takie widoki, gdy nad drzewami widać piękne obłoki.

6 Lisów w lesie mieszka wiele, jestem także ich przyjacielem. Obok ich norki się przechadzałem, lecz do niej nigdy nie zaglądałem, bo liski bardzo nie lubią tego, więc nie zakłócaj ich życia kolego!

7 Gdy trudno znaleźć pożywienie, dokarmiam sarenki i jelenie. Dla dzików też coś smacznego mam, pyszne kasztany i ziemniaki im dam.

8 Marzną nóżki, marzną dzioby wszystkim ptakom w dzień zimowy. O ich brzuszki zawsze dbam, pyszną karmę dla nich mam.

9 Karmnik piękny wykonałem, do lasu z nim powędrowałem. Zamocowałem na wysokim drzewie, bo należy pomagać ptakom w potrzebie. Ptaszki odwdzięczą mi się na wiosnę, gdy będą śpiewały piosenki radosne.

10 Mateusz Rzepka, klasa V Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych Las tajników skrywa wiele, zostań jego przyjacielem. Pokochaj las tak jak ja, on radości dużo ci da.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? Ten, kto dba o jego mieszkańców, nie robi hałasu. Kto kocha przyrodę, łąki i lasy? To właśnie ja, uczeń piątej klasy. „Niezwykła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google