Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU. PRZYJACIELE LASU Las ma kilku bardzo pomocnych przyjaciół, po tej prezentacji będziecie już wiedzieli gdzie można ich zobaczyć.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU. PRZYJACIELE LASU Las ma kilku bardzo pomocnych przyjaciół, po tej prezentacji będziecie już wiedzieli gdzie można ich zobaczyć."— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU

2 PRZYJACIELE LASU Las ma kilku bardzo pomocnych przyjaciół, po tej prezentacji będziecie już wiedzieli gdzie można ich zobaczyć i co takiego robią.

3 PIERWSZA PRZYJACIÓŁKA MRÓWKA Jestem bardzo pracowita kręcę się po całym lesie bardzo dużo też pracuję kopce z igieł szybko buduje. DLACZEGO MRÓWKI SĄ PRZYJACIELAMI LASU ? 1. Mrówki zjadają owady i ich larwy przez co jest ich mniej i mniej niszczą las. 2. Zjadają fragmenty nasion i przy okazji przenoszą je w inne miejsca. 3. Są pokarmem dla innych zwierząt np. dzięciołów. 4. Zakładają podziemne gniazda spulchniając glebę.

4 MRÓWKA

5 KOLEJNY PRZYJACIEL DZIĘCIOŁ Jestem lekarzem drzew a las to mój dom. DLACZEGO DZIĘCIOŁ JEST PRZYJACIELEM LASU ? 1.Ponieważ leczy drzewa wyjadając korniki. 2. Dlatego że wyjada larwy i owady które żyją w korze i niszczą drzewa.

6 DZIĘCIOŁ

7 TY TEŻ MOŻESZ BYĆ PRZYJACIELEM LASU CO MOŻESZ ROBIĆ ? 1. Możesz zbierać papierki i inne śmieci w lesie możesz nawet zorganizować sprzątanie lasu razem z innymi ludźmi. 2. Powinieneś dokarmiać zwierzęta. 3. Zawsze gdy znajdziesz dzikie wysypisko śmieci zawiadom o tym odpowiednie służby. 4. Gdy widzisz że ktoś śmieci w lesie upomnij go, może w przyszłości już tak nie zrobi. 5. Nie niszcz zieleni i drzew.

8 TY TEŻ MOŻESZ BYĆ PRZYJACIELEM LASU

9 KONIEC Wykonał Kacper Ponikowski Klasa VI


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU. PRZYJACIELE LASU Las ma kilku bardzo pomocnych przyjaciół, po tej prezentacji będziecie już wiedzieli gdzie można ich zobaczyć."

Podobne prezentacje


Reklamy Google