Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Formacje zapowiadające kontynuację trendu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Formacje zapowiadające kontynuację trendu."— Zapis prezentacji:

1 Formacje zapowiadające kontynuację trendu.
Analiza techniczna: Formacje zapowiadające kontynuację trendu.

2 Formacje kontynuacji trendu kształtują się zazwyczaj krócej niż formacje odwrócenia trendu.

3 1.Trójkąty Wyróżnia się trzy rodzaje trójkątów: - symetryczny
- zwyżkujący - zniżkujący

4 Każda formacja trójkąta musi mieć przynajmniej
cztery punkty zwrotne.

5 Trójkąt symetryczny Jako ogólną zasadę przyjmuje się, że ceny powinny się wybić w kierunku uprzedniego trendu na odcinku przebiegającym mniej więcej między połową, a trzema czwartymi poziomej długości trójkąta.

6 Model rzeczywisty

7 Jeśli ceny pozostają wewnątrz trójkąta poza punktorem trzech czwartych szerokości to formacja zaczyna tracić swój potencjał.

8 Zmiany wolumenu Wolumen powinien zmniejszać się w miarę zwężania się zakresu wahań cen wewnątrz trójkąta Wolumen powinien wyraźnie wzrosnąć w momencie przebicia linii trendu Ruch powrotny powinien odbywać się przy niewielkim wolumenie Kontynuacja trendu powinna ponownie zwiększyć wolumen

9 podstawy i odmierzanie
Metody pomiaru 1.Mirzenie długości podstawy i odmierzanie jej od punktu wybicia. 2.Wykreślenie linii równoległej do dolnej linii trendu.

10 Trójkąt zwyżkujący i zniżkujący.
Trójkąty te są modyfikacją trójkąta symetrycznego. Zasadnicza różnica polega na tym, że trójkąt zwyżkujący jest formacją trendu wzrostowego, a trójkąt zniżkujący jest formacją trendu spadkowego.

11 Trójkąt zwyżkujący – model rzeczywisty

12 Trójkąt zniąkujący – model rzeczywisty

13 Zmiany wolumenu dla trójkąta zwyżkującego.
Wolumen powinien zmniejszać się w miarę zwężania się zakresu wahań cen wewnątrz trójkąta Wolumen powinien wyraźnie wzrosnąć w momencie przebicia linii trendu Ruch powrotny powinien odbywać się przy niewielkim wolumenie Kontynuacja trendu powinna ponownie zwiększyć wolumen

14 2.Flagi i chorągiewki Formacje te reprezentują krótkie przerwy w dynamicznych ruchach cen i należą do najbardziej wiarygodnych formacji kontynuacji trendu.

15 Flaga Flaga przypomina równoległobok lub prostokąt wyznaczony przez
dwie równoległe linie trendu, które na ogół nachylają się w kierunku przeciwnym do istniejącego trendu.

16 Chorągiewka Chorągiewkę można rozpoznać po dwóch zbieżnych liniach
trendu. Często przypomina mały trójkąt symetryczny.

17 Zmiany wolumenu Istotnym warunkiem jest zauważenie wyraźnego spadku wolumenu podczas kształtowania się formacji, a następnie znów gwałtownego wzrostu.

18 „Mówi się że flagi i chorągiewki powiewają w połowie masztu.”
Metody pomiaru „Mówi się że flagi i chorągiewki powiewają w połowie masztu.”

19 3.Formacja klina Formacja klina podobna jest do trójkąta symetrycznego i flagi. Pod względem kształtu i czasu formowania się przypomina formację trójkąta (tyle że jest skośna), natomiast swoim zachowaniem przeciw trendowi przypomina flagi.

20 Model ideowy

21 Zmiany wolumenu Wolumen powinien zmniejszać się w miarę zwężania się zakresu wahań cen wewnątrz trójkąta Wolumen powinien wyraźnie wzrosnąć w momencie przebicia linii trendu

22 4.Formacja prostokąta Formacja prostokąta nazywana również „obszarem zagęszczenia” stanowi przerwę w istniejącym trendzie, podczas której ceny poruszają się w trendzie horyzontalnym pomiędzy dwoma poziomymi równoległymi liniami.

23 Model ideowy

24 Model rzeczywisty

25 Znaczenie wolumenu Ważne jest aby ruch wzrostowe wewnątrz formacji odbywały się przy większych wolumenach dla trendu wzrostowego. Jeśli tak nie jest formacja jest ryzykowna. Przełamaniu linii formacji powinien towarzyszyć wyraźny wzrost wolumenu.

26 Taktyka Często doświadczeni gracze wykorzystują taką formację aby kupować na spadkach i sprzedawać przy górnej linii formacji.

27 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Formacje zapowiadające kontynuację trendu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google