Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykorzystanie zamarzniętych tafli wody do celów żeglarstwa wynaleziono w XVII wieku w Holandii. Pierwsze żaglówki nie przypominały teraźniejszych, a służyły.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykorzystanie zamarzniętych tafli wody do celów żeglarstwa wynaleziono w XVII wieku w Holandii. Pierwsze żaglówki nie przypominały teraźniejszych, a służyły."— Zapis prezentacji:

1

2 Wykorzystanie zamarzniętych tafli wody do celów żeglarstwa wynaleziono w XVII wieku w Holandii. Pierwsze żaglówki nie przypominały teraźniejszych, a służyły do transportu towaru oraz ludzi. Kraje Europejskie, które należą do Europejskiej Unii Żeglarstwa Lodowego to między innymi Holandia, Niemcy, Rosja, a także Polska.

3 Jest to odmiana koszykówki, której głównym elementem są wsady. Chodzi po prostu o włożenie piłki do kosza. Gra jest bardzo szybka i widowiskowa. Wymyślono ją w 2002 roku w USA. Grają tu dwie drużyny złożone z czterech graczy oraz czterech rezerwowych. Zawodnicy mają kaski na głowach i ochraniacze na kolana i łokcie. Na boisku jest osiem trampolin o wymiarach ok. 2m x 4m, które znajdują się pod koszami, czyli na końcach boisk. Pole gry ma wymiary ok. 29m x 17m.

4 Jakiś czas temu studenci z Niemiec postanowili połączyć dwa sporty: piłkę nożną i tenisa stołowego. Do gry służy stół do tenisa, a używa się większej piłeczki, która może być odbijana tylko głową. Gra toczy się tak:

5 Zawody krótkofalarskie odbywają się zawsze w weekendy, trwają przeważnie od 24 do 48 godzin. Należy w tym czasie nawiązać jak najwięcej i jak najdalszych łączności. Mają one różne wartości punktowe, w zależności od położenia geograficznego korespondenta. Funkcjonuje podział na łączności bliskie (w granicach państwa lub z krajami sąsiednimi), na obszarze kontynentu oraz międzykontynentalne.


Pobierz ppt "Wykorzystanie zamarzniętych tafli wody do celów żeglarstwa wynaleziono w XVII wieku w Holandii. Pierwsze żaglówki nie przypominały teraźniejszych, a służyły."

Podobne prezentacje


Reklamy Google