Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„PRZYJACIEL LASU” Przyjaciółmi lasu przede wszystkim są zwierzęta, które w nim mieszkają, odżywiają się oraz dbają o jego ekosystem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„PRZYJACIEL LASU” Przyjaciółmi lasu przede wszystkim są zwierzęta, które w nim mieszkają, odżywiają się oraz dbają o jego ekosystem."— Zapis prezentacji:

1

2 „PRZYJACIEL LASU” Przyjaciółmi lasu przede wszystkim są zwierzęta, które w nim mieszkają, odżywiają się oraz dbają o jego ekosystem.

3 LAS JEST DOMEM ZWIERZĄT

4 LEŚNICZY Nie tylko zwierzęta dbają o las, ale także leśniczy, który opiekuje się zwierzętami i roślinnością.

5 OPIEKA Leśniczy troszczą się o dobry klimat lasu, czyste powietrze, wodę, zdrową glebę oraz o zwierzęta. Dbają, aby w lesie zachowany był porządek.

6 LAS JEST BARDZO WAŻNY Określeniem lasu także może być „Dotleniacz”, „Schronienie”, „Wielkie gniazdo”. Te określenia mają dużo wspólnego z lasem, m.in…. Oznacza, że w lesie rosną drzewa, krzewy i inne rośliny, które dostarczają ludziom oraz zwierzętom dużo tlenu, dzięki któremu żyjemy. Inaczej: bez lasu nie byłoby życia.

7 „Schronienie”, to inaczej miejsce, w którym można się schronić. Tak samo jest z lasem, ponieważ mieszkają tam zwierzęta- przyjaciele lasu. W lesie znajduje się dużo gatunków ptaków, które budują lub zakładają gniazda, np. gawron, kruk, dzięcioł, sikorka i wiele, wiele innych. Właśnie dlatego powstała nazwa „Wielkie gniazdo”.

8 ROŚLINY LEŚNE

9 KONIEC Autor: Natalia Spurek, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach Autor: Natalia Spurek, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach Dziękuję za uwagę ! W prezentacji wykorzystałam zdjęcia mojego autorstwa. Przedstawiają las w mojej miejscowości.


Pobierz ppt "„PRZYJACIEL LASU” Przyjaciółmi lasu przede wszystkim są zwierzęta, które w nim mieszkają, odżywiają się oraz dbają o jego ekosystem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google