Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Anoreksja i Nadwaga.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Anoreksja i Nadwaga."— Zapis prezentacji:

1 Anoreksja i Nadwaga

2 Anoreksja

3 Osoby z anoreksją mają intensywny strach uzyskania masy ciała. Ktoś z anoreksją dużo myśli o żywności i ogranicza jedzenie, które ona lub on je, nawet jeśli ona lub on jest zbyt Chuda. Podczas gdy anoreksja dotyczy głównie dziewcząt i kobiet (90-95 procent), może również wpływać chłopców i mężczyzn.

4 * odporna na prowadzenie prawidłowej masy ciała * ma intensywny
Anorektyczka: * ma małą masę ciała do jej wzrostu * odporna na prowadzenie prawidłowej masy ciała * ma intensywny strach przed przybraniem na wadze * myśli, że ona jest gruba nawet bardzo chuda

5 Objawy Ona czy on może używać nadzwyczajnych środków, aby schudnąć:
* biorąc pigułki * nie jeść lub jeść bardzo mało * skupiać się wokół płyty żywności * zahamowania wzrostu * wypadaniu włosów * stałe uczucie "zimna" * blada cera i zapadnięte oczy * bóle głowy, suchość skóry * kruche paznokcie * suche lub popękane usta

6 Leczenie Leczenie tej choroby jest często trudne, niektóre osoby są bardzo trudne do pomocy. To właśnie z powodu tej choroby budzi się podstępny charakter, który sieje spustoszenie nie tylko ciała, ale tak jak poważnie jednostki negatywne samooceny.

7 Nadwaga Kategorie: * 25 – 30 Nadwaga * 30 – 35 Otyłość
* – Chorobliwa otyłość * > Śmiertelna otyłość

8 Chorobliwa otyłość jest związana z liczbą takich chorób jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i bezdech senny. Omawiając otyłości, lekarze często mówią o indeksie masy ciała lub BMI. BMI to stosunek masy ciała pacjenta w kilogramach podzielony przez wzrost do kwadratu.

9 Ponadto, niektóre nowotwory są znacznie bardziej powszechne u pacjentów z otyłością, takie jak rak przełyku, rak piersi, rak jajnika i rak prostaty. Często te nowotwory są wykrywane na późniejszym etapie u pacjentów otyłych, a zatem mają gorsze wyniki.

10 Godziny przed telewizorem lub grając w gry wideo, dodać przekąski, chipsy i słodkie napoje i masz przepis na to, co staje się epidemią nadwagii u dzieci. Najnowsze badania w Wielkiej Brytanii wykazały, że aż jedna piąta dzieci 7 do 11 lat ma nadwagę, a ponad jedna dziesiąta jest otyłych.

11 Koniec... :)


Pobierz ppt "Anoreksja i Nadwaga."

Podobne prezentacje


Reklamy Google