Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Śniadanie klasy 2 a” Autorzy: Uczniowie klasy 2 a Szkoły Podstawowej w Niechanowie z panią Ewą Kaczmarek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Śniadanie klasy 2 a” Autorzy: Uczniowie klasy 2 a Szkoły Podstawowej w Niechanowie z panią Ewą Kaczmarek."— Zapis prezentacji:

1 „Śniadanie klasy 2 a” Autorzy: Uczniowie klasy 2 a Szkoły Podstawowej w Niechanowie z panią Ewą Kaczmarek

2 Zanim śniadanie szykować zaczęliśmy, najpierw ręce dobrze umyliśmy. Podzieliliśmy się na grupy małe, aby potrawy były doskonałe.

3 Chłopcy za jejecznicę się biorą, płacząc zdrową cebulę kroją. Ich zgodna praca zachwyca. I cóż wyszło z płaczu? Mniam, mniam jajecznica!

4 Jedna grupa myje owoce i robi kwaśne miny na widok żółciótkiej cytryny. Druga grupa kroi warzywa, bo od nich zdrowia przybywa.

5 Wiemy, że pomidorek i ogórek, najzdrowszy jest bez skórek. A szczypiorek i natka pietruszki wzbogacają nasze brzuszki.

6 Trzecia grupa robi „kanapeczki”, zawsze wkłada w nie szyneczki. O tym, że kanapki zdrowe są wszystkie dzieci dobrze wiedzą.

7 Naleśniki szykuje grupa czwarta, bo to potrawa grzechu warta. Ciasto na gofry też szykuje i palce oblizuje.

8 Popkorn na deser tani i zdrowy, a przy tym odlotowy. Do tego herbatka lub woda, która urody i zdrowia doda. A soki pyszne, owocowe są naprawdę bardzo zdrowe.

9 Wszystko już gotowe na stole, grzecznie siadamy i śniadanie zaczynamy. Życzymy smacznego wszystkim koleżankom i kolegom.

10 Potem wszyscy się staramy i przy sprzątaniu pomagamy. Koniec śniadania klasy 2 a


Pobierz ppt "„Śniadanie klasy 2 a” Autorzy: Uczniowie klasy 2 a Szkoły Podstawowej w Niechanowie z panią Ewą Kaczmarek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google