Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EWAKUACJA SZKOŁY. WYJŚCIE EWAKUACYJNE JEST UŻYWANE W WARUNKACH AWARYJNYCH. DRZWI EWAKUACYJNE MOŻNA OTWIERAĆ TYLKO Z WEWNĄTRZ BUDYNKU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EWAKUACJA SZKOŁY. WYJŚCIE EWAKUACYJNE JEST UŻYWANE W WARUNKACH AWARYJNYCH. DRZWI EWAKUACYJNE MOŻNA OTWIERAĆ TYLKO Z WEWNĄTRZ BUDYNKU."— Zapis prezentacji:

1 EWAKUACJA SZKOŁY

2 WYJŚCIE EWAKUACYJNE JEST UŻYWANE W WARUNKACH AWARYJNYCH. DRZWI EWAKUACYJNE MOŻNA OTWIERAĆ TYLKO Z WEWNĄTRZ BUDYNKU.

3 ZNAK PRZEDSTAWIAJĄCY STRZAŁKĘ PROWADZI DO WYJŚCIA EWAKUACYJNEGO. ZNAK PRZEDSTAWIAJĄCY CZŁOWIEKA BIEGNĄCEGO W STRONĘ SCHODÓW OZNACZA ZEJŚCIE W STRONĘ WYJŚCIA EWAKUACYJNEGO.

4 ZNAK PRZEDSTAWIA KLUCZ, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ W MIEJSCU ZAPISANYM PONIŻEJ (W TYM PRZYPADKU TO DYŻURKA).

5 ZNAK PRZEDSTAWIA CZŁOWIEKA BIEGNĄCEGO W STRONĘ DRZWI, KTÓRE PROWADZĄ DO WYJŚCIA Z BUDYNKU.

6 SPRZĘT GAŚNICZY SŁUŻY DO GASZENIA POŻARÓW. UŻYWANY JEST TEŻ PODCZAS EWAKUACJI. W ŚRODKU HYDRANTA WEWNĘTRZNEGO ZNAJDUJE SIĘ: - GAŚNICA, - WĄŻ STRAŻACKI.

7 MOŻNA ZNALEŹĆ GAŚNICĘ WISZĄCĄ NA ŚCIANIE ORAZ W INNYCH MIEJSCACH BUDYNKU.

8 EWAKUACJĘ NALEŻY PRZEPROWADZIĆ W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA: - OGNIA, - BOMBY, - GAZU.

9 OPIS EWAKUACJI 1. O POWSTANIU ZAGROŻENIA ORAZ KONIECZNOŚCI PRZEPROWADZENIA EWAKUACJI TRZEBA NIEZWŁOCZNIE POWIADOMIĆ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW PRZEBYWAJĄCYCH W BUDYNKU. POWIADOMIENIE ODBYWA SIĘ W SZKOLE PO TRZECH DZWONKACH, KTÓRE TRWAJĄ OKOŁO PIĘCIU SEKUND. 2. W TRAKCIE EWAKUACJI SPRAWDZANE SĄ: - PRZEBIERALNIE (NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO), - UBIKACJE GÓRNE (PRACOWNICY OBSŁUGI), - UBIKACJE DOLNE (PRACOWNIK SEKRETARIATU).

10 3. OSOBY Z OGRANICZONĄ ZDOLNOŚCIĄ PORUSZANIA SIĘ NALEŻY EWAKUOWAĆ PRZY WYKORZYSTANIU WÓZKÓW LUB PRZENOSIĆ NA RĘKACH. 4. UCZNIOWIE ZBIERAJĄ SIĘ POZA TERENEM SZKOŁY W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA OPUSZCZENIA BUDYNKU. 5. PODCZAS EWAKUACJI Z POMIESZCZEŃ OSOBY NALEŻY KIEROWAĆ NA POZIOMIE DROGI EWAKUACJI A NASTĘPNIE ZGODNIE Z KIERUNKAMI OKREŚLONYMI PRZEZ ZNAKI EWAKUACYJNE WYJŚĆ NA ZEWNĄTRZ OBIEKTU W OZNACZONE MIEJSCE ZBIÓRKI.

11 AUTORZY PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ ROMAN DANIEL KLASA II B


Pobierz ppt "EWAKUACJA SZKOŁY. WYJŚCIE EWAKUACYJNE JEST UŻYWANE W WARUNKACH AWARYJNYCH. DRZWI EWAKUACYJNE MOŻNA OTWIERAĆ TYLKO Z WEWNĄTRZ BUDYNKU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google