Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII „ W CZARODZIEJSKIM ŚWIECIE BAJEK” ścieżka edukacyjna w zakresie przedmiotów humanistycznych grupa projektowa: klasa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII „ W CZARODZIEJSKIM ŚWIECIE BAJEK” ścieżka edukacyjna w zakresie przedmiotów humanistycznych grupa projektowa: klasa."— Zapis prezentacji:

1 FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII „ W CZARODZIEJSKIM ŚWIECIE BAJEK” ścieżka edukacyjna w zakresie przedmiotów humanistycznych grupa projektowa: klasa 1a nauczyciel humanista: Grażyna Machelska nauczyciel ścisłowiec: Katarzyna Sztęborowska

2 Realizacja ścieżki na zajęciach projektowych
Wedle zainteresowań dzieci i ich aktywności nauczyciel wybrał literaturę , która stanowiła "podkład" działań. Uczniowie klasy 1a zapoznali się z niektórymi fragmentami literatury dziecięcej, zwłaszcza poezji Jana Brzechwy. Czytały i odgrywały scenki z wierszy. Szczególnie spodobał im się wiersz "Przyjście lata".

3 Każde dziecko otrzymało rolę do odegrania w inscenizacji
do wybranego wiersza. Uczniowie ćwiczyli role indywidualnie, w grupach, a następnie zespołowo. Dzieci wykonały kukiełki papierowe, a głównym celem tych działań było zaprojektowanie kostiumu dla dziecka potrzebnego do prezentacji na scenie ( strój dla każdego dziecka), ponieważ uczniowie bardzo chcieli osobiście tworzyć sceniczną postać. Uczniowie wykonali duże prace plastyczno- techniczne- przestrzenne kartonowe pojazdy, które wymienione były w wierszu- karetę, samolot, łódkę, samochód, tramwaj, itp. Pracowali w grupach, co pozwoliło na budowanie między nimi pozytywnych relacji interpersonalnych, a nauczycielowi –obserwację ich zachowań w rożnych sytuacjach ( zdarzało się, że również konfliktowych) i odpowiednią, dyskretną, reakcję. Dzieci wykonywały samodzielnie i w grupach rekwizyty lub uzupełniały brakującymi elementami te, które zostały przygotowane przez nauczyciela. Uczniowie wspólnie stworzyli afisz teatralny reklamujący ich przedstawienie.

4

5

6

7

8

9

10 Zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnionego reżysera, który bawił się z dziećmi w plan filmowy. Zwieńczeniem tej działalności było nakręcenie krótkiego filmu przedstawiającego pracę dzieci nad przedstawieniem. W nasze zajęcia włączyli się też rodzice uczniów- pomogli w skompletowaniu brakujących rekwizytów i elementów strojów. Zajęli się też charakteryzacją- malowaniem buziek dzieciom przed prezentacją przed publicznością.

11

12

13 Podsumowaniem naszej pracy był występ w Kinoteatrze w Zawadzkiem
( tam, gdzie wcześniej odbywały się również nasze zajęcia projektowe ) z okazji XIV Przeglądu Małych Form Teatralnych. Nasza klasa z inscenizacją " Przyjście lata" zdobyła statuetkę NAJLEPSZY ZESPÓŁ, a jeden z uczniów indywidualne wyróżnienie za grę aktorską.

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25 Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.
Wielką frajdę sprawiało im tworzenie i kreowanie baśniowych postaci. Wykazały się inicjatywą i bogatą wyobraźnią. Mieliśmy możliwość wykorzystania dużej sceny w budynku Kinoteatru w Zawadzkiem, co jeszcze bardziej angażowało dzieci, ze względu na "powagę" miejsca i sytuacji. Prezentację przygotowała Grażyna Machelska


Pobierz ppt "FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII „ W CZARODZIEJSKIM ŚWIECIE BAJEK” ścieżka edukacyjna w zakresie przedmiotów humanistycznych grupa projektowa: klasa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google