Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i miała czynny udział w życiu społecznym?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i miała czynny udział w życiu społecznym?"— Zapis prezentacji:

1 Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i miała czynny udział w życiu społecznym?

2 Teraz przedstawimy najważniejsze pytania, wybrane z ankiety, przeprowadzonej wśród młodych ludzi.

3 1. Czy głosujesz? Odpowiedzi twierdzącej udzieliło 53% pytanych.

4 2. Czy interesujesz się polityką?,,TAK'' odpowiedziało 53%, a 47% odpowiedziało, że nie interesuje się polityką.

5 3. Czy polityce mówią o problemach młodych?. 73% udzieliło negatywnej odpowiedzi. Zaledwie 27% było innego zdania.

6 4. Czy masz zamiar iść na wybory do Europarlamentu? 67% zapytanych zapowiedziało swój udział w wyborach.

7 5. Co decyduję o tym, że chodzisz na wybory? Większość odpowiedziała, że jest to ich obowiązek obywatelski.,,Do pójścia na wybory przekonuje mnie świadomość, że jestem w stanie w jakiś sposób oddziaływać na to, co dzieje się w kraju. Bierność wyborcza jest postawą negatywną, udział w głosowaniu jest przejawem postawy obywatelskiej, pokazaniem tego, że są dla mnie ważne losy mojego kraju, mam prawo wypowiedzieć się na temat tego kto według mnie ma reprezentować Polskę lub dany region. Wybory pozwalają mi na realne poparcie ludzi, którzy podzielają moje poglądy.'' Wypowiedź jednej z ankietowanych.

8 6. Co skłoniłoby Cię, aby pójść na wybory? Ankietowani odpowiadali, że do pójścia na wybory skłoniłoby ich: a. Wywiązywanie się polityków z obietnic przedwyborczych. b. Ciekawy program wyborczy, który byłby skierowany do ludzi młodych. c. Świadomość, że ich głos jest ważny i wiedza co on może zmienić. d. Zachęcająca reklama.

9 7. Czy w Twojej miejscowości są organizowane akcje, mające na celu reklamowanie wyborów?,,TAK” odpowiedziało 33%, a 67% udzieliło odpowiedzi,,NIE”.

10 8. Czy warto brać udział w wyborach? Na to pytanie wszyscy odpowiedzieli twierdząco.

11 9. Czy nasze społeczeństwo byłoby lepsze, jeśli wszyscy aktywnie by w nim działali? 87% uważa, że nasze społeczeństwo byłoby lepsze, gdyby wszyscy aktywnie w nim działali. 13% miało odmienne zdanie.

12 10. Czy jeśli ktoś interesuje się polityką, to coś zyskuje?,,TAK” odpowiedziało 73%. 27% zaprzeczyło.

13 11. Czy uważasz, że Twój głos może coś zmienić? 80% uważa, że ich głos może coś zmienić, a 20% uważa, że nie.

14 Wniosek Młodzi ludzie, aby pójść na wybory potrzebują zachęty oraz programów, które byłyby skierowane właśnie do nich. Powinny być organizowane spotkania dla młodych oraz polityków, w których mogliby powiedzieć, czego oczekują od władz i porozmawiać o problemach z jakimi boryka się młody Polak oraz o tym jak temu zaradzić.


Pobierz ppt "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i miała czynny udział w życiu społecznym?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google