Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z tradycją za pan brat: Izba Regionalna. Historia Izby Regionalnej Izba Regionalna działa w naszej szkole od 2004 roku. Zebranie eksponatów i pamiątek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z tradycją za pan brat: Izba Regionalna. Historia Izby Regionalnej Izba Regionalna działa w naszej szkole od 2004 roku. Zebranie eksponatów i pamiątek."— Zapis prezentacji:

1 Z tradycją za pan brat: Izba Regionalna

2

3 Historia Izby Regionalnej Izba Regionalna działa w naszej szkole od 2004 roku. Zebranie eksponatów i pamiątek zajęło nam sporo czasu.

4 W naszych zbiorach można oglądać liczne przedmioty codziennego użytku. Informacji na ich temat dostarczyli nam starsi mieszkańcy naszej gminy. To oni przekazali nam szczegółowe dane na temat zastosowania zebranych przedmiotów w życiu codziennym, czy też sposobu ich wykonania. W naszych zbiorach można oglądać liczne przedmioty codziennego użytku. Informacji na ich temat dostarczyli nam starsi mieszkańcy naszej gminy. To oni przekazali nam szczegółowe dane na temat zastosowania zebranych przedmiotów w życiu codziennym, czy też sposobu ich wykonania.

5

6

7 Warsztaty Izbą opiekuje się pani Grażyna Makles. Chętni uczniowie mogą skorzystać z organizowanych przez panią warsztatów. Młodzi ludzie uczą się robić pająki sufitowe, palmy, czy kwiatki z bibuły, a także uczą się szydełkować i robić na drutach.

8

9 Powstanie izby miało przede wszystkim na celu przybliżenie młodzieży tradycji i historii naszego regionu.

10

11 Na zakończenie Mamy nadzieję, że nasza praca nie poszła na marne i izba będzie służyć przyszłym pokoleniom. Chcemy, by poznali, jak wyglądało życie ich przodków.

12 Promocja gminy Opatów Zebrane eksponaty w Izbie Regionalnej to skarbiec historii naszego regionu. Uczniowie często je wykorzystują do prezentacji multimedialnych promujących naszą gminę. Izbę chętnie odwiedzają goście zaproszeni przez Urząd Gminy i dyrekcję szkoły.

13 Ziemia Opatowska Przedmioty i fotografie znajdujące się w Izbie Regionalnej posłużyły również jako materiał do książki „Opatów na przestrzeni wieków” napisanej przez nauczyciela historii pana Tomasza Macherzyńskiego.

14 Prezentację wykonały uczennice Gimnazjum w Opatowie: Izabela Praszczyk i Martyna Wiszniewska.


Pobierz ppt "Z tradycją za pan brat: Izba Regionalna. Historia Izby Regionalnej Izba Regionalna działa w naszej szkole od 2004 roku. Zebranie eksponatów i pamiątek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google