Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Las jest naszym domem. Powinniśmy go szanować, lecz niektórzy ludzie wyrzucają do niego śmieci. Ci ludzi przyczyniają się do niszczenia lasu, ale bez niego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Las jest naszym domem. Powinniśmy go szanować, lecz niektórzy ludzie wyrzucają do niego śmieci. Ci ludzi przyczyniają się do niszczenia lasu, ale bez niego."— Zapis prezentacji:

1

2 Las jest naszym domem. Powinniśmy go szanować, lecz niektórzy ludzie wyrzucają do niego śmieci. Ci ludzi przyczyniają się do niszczenia lasu, ale bez niego nie mogli by żyć, ponieważ drzewa oczyszczają powietrze ze spalin i wszel- kich zanieczysz- czeń.

3 W lasach często dochodzi do pożarów
W lasach często dochodzi do pożarów. Zazwyczaj są one spowodowane przez nie zagaszenie ogniska lub od szklanej butelki albo gdy ktoś wyrzuca nie zagaszonego papierosa w suchą trawę polany. Suchą trawę podpalić może nawet mała iskiereczka.

4 Lasy często są w górach. Zimą czasem z góry zsypuje się lawina
Lasy często są w górach. Zimą czasem z góry zsypuje się lawina. Małe iglaki- kosodrzewina idealnie zatrzymuje śnieg. Duże drzewa obsypane śniegiem wyglądają bajecznie.

5 Znaczenie lasu Lasy są wielkim bogactwem. Przynoszą duże korzyści gospodarcze, dostarczając przede wszystkim drewno, a także żywicę, korę, grzyby, wiklinę, owoce oraz zwierzęta łowne (głównie dziki, jelenie, bażanty i zające). Ponadto lasy spełniają wiele cennych funkcji ochronnych, rekreacyjnych i turystycznych, np. zatrzymują znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia, chronią przed wiatrem i hałasem, regulują stosunki wodne (magazynując duże ilości wody zabezpieczają przed powodzią) oraz są schronieniem dla zwierząt, a dla człowieka miejscem wypoczynku.

6 W Polsce jest wiele typów lasu, jednak najpopularniejsze są tak zwane bory

7 Lasy jesienią przybierają wiele barw
Lasy jesienią przybierają wiele barw. Jesienią rodziny często wybierają się na spacery podziwiać ten widok ale też pooddychać świeżym powietrzem.

8 Leśne zwierzęta żyją w lesie tak samo jak i my w domach
Leśne zwierzęta żyją w lesie tak samo jak i my w domach. Ludzie jednak odbierają im ich domy, aby budować nowe osiedla mieszkalne. Nie myślą wtedy o zwierzętach ale o sobie, żeby im było wygodnie, lecz warto pomyśleć gdzie te zwierzęta mają się podziać

9

10 Zwierzęta leśne są bardzo płochliwe.

11 Lisy są zwierzętami szczególnie uważnymi
Lisy są zwierzętami szczególnie uważnymi. Choć pięknie wyglądają większość nich ma wściekliznę.

12 Dzięcioł jest nazywany lekarzem lasu, bo stukając w korę drzewa wyszukuje w niej owady i wyjada je.

13 Jeże to zwierzęta nie zwykle płochliwe.

14 Zimą zwierzęta są dokarmiane przez leśniczych.

15 W Tatrzańskich lasach są także niedźwiedzie.


Pobierz ppt "Las jest naszym domem. Powinniśmy go szanować, lecz niektórzy ludzie wyrzucają do niego śmieci. Ci ludzi przyczyniają się do niszczenia lasu, ale bez niego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google