Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIELE LASU Wykonał : Przemysław Kamiński. CZŁOWIEK Moim zdaniem przyjaciele lasu to wszyscy ludzie,którzy się o niego troszczą. To osoby które stosują.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIELE LASU Wykonał : Przemysław Kamiński. CZŁOWIEK Moim zdaniem przyjaciele lasu to wszyscy ludzie,którzy się o niego troszczą. To osoby które stosują."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIELE LASU Wykonał : Przemysław Kamiński

2 CZŁOWIEK Moim zdaniem przyjaciele lasu to wszyscy ludzie,którzy się o niego troszczą. To osoby które stosują następujące zasady w lesie : 1.Pomagają zwierzętom! 2.Nie polują na nie! 3.Nie wyrzucają śmieci do lasu! 4.Dbają o zagrożone wyginięciem gatunki roślin i zwierząt! 5. Nie hałasują w lesie! 6. Nie wjeżdżają samochodem do lasu! 7. Spotykając chore zwierzę, zawiadamiają odpowiednie służby! 8. Nie niszczą obszarów leśnych! Po prostu szanują prawa przyrody !

3 LEŚNICZY – człowiek szczególnie odpowiedzialny za las! Osobą która w szczególny sposób dba o dobro lasu jest leśniczy. Do jego zadań należy :  Opieka nad zwierzętami i dokarmianie ich  Obserwacja stanu zdrowia roślin, drzew i krzewów  Dosadzanie młodych drzew  Pilnowanie przestrzegania prawa w lesie  Dbanie o schronienie dla ptaków i zwierząt

4 Paśnik dla zwierząt leśnych we wsi Pieczyska Iłowskie. Budka lęgowa dla ptaków w iłowskim lesie.

5 MIESZKAŃCY LASU Zwierzęta również są przyjaciółmi lasu. Ich rola jest szczególna ponieważ dbają o swój dom. Do zwierząt odgrywających ważne funkcje należą: 1.Dzik i jego działania przyśpieszające proces rozkładu liści i powstawania próchnicy. 2.Dzięcioł,który niszczy szkodliwe owady. 3.Mrówki,które usuwają martwe szczątki roślin i zwierząt. Odpowiednia ilość mrówek świadczy o zdrowym lesie.

6 Mrowisko leśne we wsi Gilówka Dolna

7 Mam nadzieję,że dzięki mojej prezentacji każdy człowiek zrozumie jak niewiele trzeba, żeby być przyjacielem lasu.

8 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "PRZYJACIELE LASU Wykonał : Przemysław Kamiński. CZŁOWIEK Moim zdaniem przyjaciele lasu to wszyscy ludzie,którzy się o niego troszczą. To osoby które stosują."

Podobne prezentacje


Reklamy Google