Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonał : Przemysław Kamiński

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonał : Przemysław Kamiński"— Zapis prezentacji:

1 Wykonał : Przemysław Kamiński
PRZYJACIELE LASU Wykonał : Przemysław Kamiński

2 Po prostu szanują prawa przyrody !
CZŁOWIEK Moim zdaniem przyjaciele lasu to wszyscy ludzie ,którzy się o niego troszczą. To osoby które stosują następujące zasady w lesie : 1.Pomagają zwierzętom! 2.Nie polują na nie! 3.Nie wyrzucają śmieci do lasu! 4.Dbają o zagrożone wyginięciem gatunki roślin i zwierząt! 5. Nie hałasują w lesie! 6. Nie wjeżdżają samochodem do lasu! 7. Spotykając chore zwierzę , zawiadamiają odpowiednie służby! 8. Nie niszczą obszarów leśnych! Po prostu szanują prawa przyrody !

3 LEŚNICZY – człowiek szczególnie odpowiedzialny za las!
Osobą która w szczególny sposób dba o dobro lasu jest leśniczy. Do jego zadań należy : Opieka nad zwierzętami i dokarmianie ich Obserwacja stanu zdrowia roślin, drzew i krzewów Dosadzanie młodych drzew Pilnowanie przestrzegania prawa w lesie Dbanie o schronienie dla ptaków i zwierząt

4 Paśnik dla zwierząt leśnych we wsi Pieczyska Iłowskie.
Budka lęgowa dla ptaków w iłowskim lesie.

5 MIESZKAŃCY LASU Zwierzęta również są przyjaciółmi lasu. Ich rola jest szczególna ponieważ dbają o swój dom. Do zwierząt odgrywających ważne funkcje należą: Dzik i jego działania przyśpieszające proces rozkładu liści i powstawania próchnicy. Dzięcioł ,który niszczy szkodliwe owady. Mrówki ,które usuwają martwe szczątki roślin i zwierząt. Odpowiednia ilość mrówek świadczy o zdrowym lesie.

6 Mrowisko leśne we wsi Gilówka Dolna

7 Mam nadzieję ,że dzięki mojej prezentacji każdy człowiek zrozumie jak niewiele trzeba, żeby być przyjacielem lasu.

8 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Wykonał : Przemysław Kamiński"

Podobne prezentacje


Reklamy Google