Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

P ROGRAM S ZKOŁA Z KLASĄ 2.0. W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w programie Szkoła z klasą 2.0.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "P ROGRAM S ZKOŁA Z KLASĄ 2.0. W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w programie Szkoła z klasą 2.0."— Zapis prezentacji:

1 P ROGRAM S ZKOŁA Z KLASĄ 2.0

2 W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w programie Szkoła z klasą 2.0

3 Do udziału w programie zgłosili się następujący nauczyciele:  pani Agnieszka Kucisz – szkolny koordynator  pani Maryla Chilińska,  pani Joanna Klukowska,  pani Danuta Malinowska,

4 oraz uczniowie z kl. II „b”, III „a”, III „b”, IV „b” i V „b”

5 W ciągu całego roku szkolnego 2012/2013 w ramach programu realizowaliśmy szereg zadań. Zaczęliśmy od opracowania zasad korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się tworząc Szkolny Kodeks 2. 0.

6

7 Cele: 1.Zachęcanie uczniów do promowania miasta Pisz i jego okolic. 2.Aktywizacja uczniów do konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska. 3.Zauważanie piękna otaczającej nas przyrody. 4.Zrozumienie konieczności ochrony środowiska naturalnego. 5.Promocja Pisza i jego okolic.

8 Formy realizacji: 1.Prowadzenie lekcji o tematyce ekologicznej. 2.Udział w konkursach o tematyce ekologicznej i związanych z promocją miasta Pisz i jego okolic. 3.Zorganizowanie akcji ulotkowej zachęcającej mieszkańców miasta Pisz do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 4.Zorganizowanie konkursu plastycznego i konkursu wiedzy o Mazurach. 5.Wizyta w Muzeum Ziemi Piskiej. 6.Przeprowadzenie wywiadu z burmistrzem miasta Pisz na temat promocji miasta i jego okolic. 7.Przygotowanie prezentacji multimedialnej ukazującej ciekawe miejsca w Piszu.

9 Przystępując do realizacji zadania uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. W każdej z grup wybrany został lider oraz przydzielone zostały koleżanki ze starszych klas, które czuwały nad właściwym wykonaniem zadania. Nad całością zadania czuwała pani Agnieszka Kucisz

10 GRUPA I Zadanie: Zorganizowanie akcji ulotkowej zachęcającej do zbiorki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

11

12  Świadomy wie co zrobić z ZSEE" - to hasło ogólnopolskiego konkursu, w którym wzięła udział nasza szkoła.  W ramach akcji uczniowie naszej szkoły zachęcali mieszkańców miast Pisz do zbiórki elektroodpadów.

13

14

15

16

17

18 GRUPA II Zadanie: Przygotowanie prezentacji multimedialnej ukazującej ciekawe miejsca w Piszu

19 Miasto Pisz położone jest na skraju Puszczy Piskiej w południowo-wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorem Roś i Rzeką Pisą. Pisz nie obfituje w zabytki. Częste pożary i wojny, które nawiedzały miasto, zmiotły z powierzchni ziemi budowle wzniesione w dawnych wiekach.

20 Przyjeżdżając do Pisza warto zobaczyć ….

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30 Wszelkie informacje dotyczące naszego miasta i jego okolic możesz zasięgnąć w Punkcie Informacji Turystycznej przy Piskim Domu Kultury

31

32 Po całym dniu zwiedzania warto udać się na obiad do ….. Po całym dniu zwiedzania warto udać się na obiad do ……

33

34 Będąc w Piszu nie zapomnij też odwiedzić naszą szkołę

35 GRUPA III Zadanie: Wywiad z burmistrzem miasta Pisz

36 GRUPA IV Zadanie: Zorganizowanie konkursu plastycznego i konkursu wiedzy o Mazurach

37

38

39 W ramach projektu uczniowie kl. II b przygotowali inscenizację której hasłem przewodnim było „Nasze Mazury to cud natury ”

40

41

42 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "P ROGRAM S ZKOŁA Z KLASĄ 2.0. W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w programie Szkoła z klasą 2.0."

Podobne prezentacje


Reklamy Google