Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zielona Góra, Stary Rynek 17 (wejście od ul. Lisowskiego) Tel. 68 4549232, 68.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zielona Góra, Stary Rynek 17 (wejście od ul. Lisowskiego) Tel. 68 4549232, 68."— Zapis prezentacji:

1 Zielona Góra, Stary Rynek 17 (wejście od ul. Lisowskiego) www.baba.org.plwww.baba.org.pl, e-mail: baba@baba.org.plbaba@baba.org.pl Tel. 68 4549232, 68 4571045, kom. 692 064 061 skype: baba.stowarzyszenie MISJA: BABA wierzy głęboko, że w demokracji i społeczeństwie obywatelskim konieczne jest pełne poszanowanie i realizacja praw kobiet oraz ich współuczestnictwo w procesach decyzyjnych. Dlatego BABA wspiera kobiety na wszystkich polach ich działalności i aktywności, a także czynnie przeciwdziała dyskryminacji kobiet oraz przemocy domowej i seksualnej. METRYCZKA: Data rejestracji - jesień 1999 r. KRS nr: 0000060904 NIP: 973-06-83-878 Regon: 971293579

2 Co robimy? D ZIAŁANIA: Wydajemy bezpłatne informatory prawne i medyczne, ulotki, plakaty. Organizujemy wykłady, szkolenia i warsztaty, grupy wsparcia i grupy samopomocowe. Uczestniczymy w inicjatywach, akcjach i kooperatywach promujących kobiety bądź zwracającym uwagę na ich problemy. Udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej, prowadzimy Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, pomagamy finansowo ofiarom przestępstw i przemocy, zapobiegając ich wtórnej wiktymizacji.

3 Uczestniczymy w inicjatywach promujących kobiety (Akcja Akacja ) bądź zwracającym uwagę na ich problemy (instalacja Krzysztofa Wodiczki w warszawskiej Zachęcie przedstawiające współczesne Kariatydy); * Współorganizujemy bale charytatywne, pośredniczymy w przekazywaniu pomocy; * Studenci odbywają u nas praktyki, powstało o nas już kilka prac magisterskich; * Szkolimy wolontariuszki i wolontariuszy; * Organizujemy spotkania z feministkami z Polski; * Współpracujemy z Lila Villa Frauenzentrum z Cottbus i FRAUENBRÜCKE OST-WEST z Emsdetten; * Promujemy trzeci sektor – 2 kadencję z rzędu zasiadamy w Radzie Działalności Pożytku Publicznego w Województwie Lubuskim; * Reprezentujemy 3 sektor w Lubuskiej Radzie Ekonomii Społecznej pierwszej kadencji; * Należymy do zrzeszenia organizacji reprezentujących ofiary przestępstw i działające na ich rzecz – Subvenia Victima, które jest polską gałęzią Victim Support Europe; * Prezeska BABY jest pełnomocniczką Kongresu Kobiet Polskich na województwo lubuskie.

4 Prowadzimy grupy wsparcia dla kobiet w ciąży i matek; Wydajemy broszury pro zdrowotne dla kobiet na temat najczęstszych problemów zdrowotnych kobiet lub problemów najbardziej wstydliwych; Organizujemy wykłady, współpracujemy z naszymi koleżankami zrzeszonymi w kobiecych organizacjach działających w polu: ochrona zdrowia Jesteśmy członkiniami Polskiej Koalicji na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy Promujemy zdrowie kobiet…

5 A teraz się pochwalimy NAGRODY 2007 - Wyróżnienie Wojewody Lubuskiego w konkursie Społecznik Roku w kategorii: Działania na rzecz środowiska lokalnego 2008 - Nagroda HOMINI BONO od Radia Zachód 2009 - Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. 2011 – Złoty Krzyż Zasługi za budowę społeczeństwa obywatelskiego.

6 Od 12 lat udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej (30 tys. Lubuszan) i psychologicznej (6,5 tys. osób). Organizujemy warsztaty, szkolenia wykłady (22 tys. osób, w tym: 16 tys. przeszkolonych w zakresie prewencji przemocy seksualnej). Współtworzymy Sieć Pomocy Ofiarom Przestępstw. Współorganizujemy akcje promujące bezpieczeństwo kobiet i wszystkich obywateli:

7 Nasza najpopularniejsza seria broszur prawnych - ponad 260 tyś wydanych egzemplarzy – dostępna także w internecie

8

9

10 Do końca grudnia 2013 r. udzielałyśmy porad w 11 miejscowościach województwa lubuskiego: Zielona Góra, Lubsko, Żagań, Jasień, Kożuchów, Nowa Sól, Sulechów, Szprotawa, Świebodzin, Krosno Odrzańskie, Nowogród Bobrzański.

11

12

13 Dziękuję i powodzenia!


Pobierz ppt "Zielona Góra, Stary Rynek 17 (wejście od ul. Lisowskiego) Tel. 68 4549232, 68."

Podobne prezentacje


Reklamy Google