Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZS i m. X. Dunikowskiego w Zawierciu Złoto Złotych Miejscowości Gmina Ogrodzieniec.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZS i m. X. Dunikowskiego w Zawierciu Złoto Złotych Miejscowości Gmina Ogrodzieniec."— Zapis prezentacji:

1 ZS i m. X. Dunikowskiego w Zawierciu Złoto Złotych Miejscowości Gmina Ogrodzieniec

2 GMINA OGRODZIENIEC

3 Jakie zmiany w ciągu 20 lat dostrzega Pani w gminie Ogrodzieniec? Marzena B.: Jedyną zmianą, której trudno było nie dostrzec poprzez rozwalone drogi i sparaliżowany ruch drogowy w okresie wakacji, była budowa kanalizacji ściekowej. Agnieszka G.: Odnowienie ośrodka, wprowadzenie kanalizacji.

4 Czy w ciągu ostatnich 20 lat w naszej gminie powstały nowe budynki, instytucje? Marzena B.: Oprócz rozbudowy sieci sklepów monopolowych, ośrodków sportu i rekreacji oraz hoteli, w naszej gminie nie powstały nowe budynki czy instytucje. Stefan B.: No sporo takich, poczta przecież nowa, teraz budynki policji, nowy budynek biblioteki. Agnieszka G.: Jest odnawiany budynek w którym będą odbywały się wesela i inne imprezy, obok kościoła ma być zakład pogrzebowy, nowe sklepy z odzieżą i nowa piekarnia.

5 Jak ocenia Pan/Pani estetykę naszej gminy? M. B.: Jako że nasza gmina, a właściwie Ogrodzieniec, to miejscowość turystyczna, nasze władze starają się utrzymywać estetykę miejscowości na wysokim poziomie, jednak kultura osobista i zachowanie tutejszej młodzieży sprawia, że są to działania bezskuteczne. S. B.: Dobrze.... A. G. : Jest w bardzo dobrym stanie.

6 Jak zmieniła się szkoła? Czy Pana/Pani zdaniem młodzież ma większe możliwości edukacyjne? M. B.: Moim zdaniem tak. Szkoła stara się (z różnym skutkiem), aby edukacja była na jak najwyższym poziomie. Organizuje dodatkowe zajęcia dla chętnych i konkursy, co sprawia, że ambitni uczniowie mogą piąć się w górę po edukacyjnych szczeblach. S. B.: Nie wiem, nie byłem tam. A. G.: Oczywiście, że tak, bo pewnie są kółka z różnych przedmiotów.

7 Gimnazjum w Ogrodzieńcu Od roku szkolnego 2004/05 gimnazjum zlokalizowane jest na osiedlu mieszkaniowym nieistniejącej już Cementowni „WIEK”, liczącym około 500 mieszkańców. Po remoncie i dołączeniu hali sportowej szkoła jest jedną z najładniejszych akcentów w całym osiedlu.

8 Czy nasza miejscowość stała się bardziej atrakcyjna turystyczne? M. B.: Nie, a wręcz powiedziałabym, że nasza miejscowość przyciąga coraz mniej turystów, a to wszystko poprzez wiecznie rozkopane drogi i brak atrakcji, festynów. S. B.: Uporządkowali ten zamek. A.G.: No tak, bo tam, gdzie mieszczą się ruiny zamku, to niedaleko zrobili fontannę.

9 Zamek „Ogrodzieniec” Najważniejszym z zabytków miasta są niewątpliwie ruiny Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, gdzie organizowane są liczne koncerty, biesiady i pokazy. Zamek zbudowany został za czasów Kazimierza Wielkiego i nosi miano „małego Wawelu”.

10 Inwestycje ZPORR w Podzamczu Rezerwat archeologiczny Góra Birów oraz odnowiony rynek

11 Jak działa transport publiczny ? M. B.: Transport publiczny to ostatnio jedna, wielka śmieszność. Przez ciężką sytuację PKS-u wycofano wiele autobusów, dlatego dzieci nie mogą dojechać do szkoły, dorośli do pracy. S. B.: Źle, bo zlikwidowali PKS. A. G.: Bez zarzutu.

12 Czy środki komunikacji publicznej są czystsze, bardziej punktualne M. B.: Środki komunikacji publicznej to autobusy sprzed trzydziestu lat. Słowa „czyste i punktualne” to zdecydowane antonimy naszej komunikacji. S. B.: Raczej nie, brud, spóźniają się zwłaszcza zimą. A. G.: Są czyste, no starają się punktualnie, ale i tak się spóźniają.

13 http://www.zamek-ogrodzieniec.pl/zdjecia/artykuly/bmale/img_4090.jpg http://www.gim.ogrodzieniec.pl/imagebrowser/ib_p011_0_1.jpg http://www.hydromexplus.com.pl/Galeria/1/1.jpg http://images.photo.bikestats.eu/zdjecie,600,2473,ogrodzieniec_podzamcze.jpgh ttp://foto.zporr.gov.pl/konkurs_foto/normal/593.jpg Netografia

14 Aneta Biedak Karolina Król Zespół Szkół im. X. Dunikowskieg o w Zawierciu Opiekun Zespołu: Jolanta Stefańska W skład Zespołu Projektowego wchodzą: Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "ZS i m. X. Dunikowskiego w Zawierciu Złoto Złotych Miejscowości Gmina Ogrodzieniec."

Podobne prezentacje


Reklamy Google